Pildid: maagilised kohad, kus tänavu aasta suvine pööripäev vastu võtta

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Taanile kuuluvad Fääri saared
Taanile kuuluvad Fääri saared Foto: Pierre-Henry DESHAYES / AFP

Maailm on imeilus paik. Paljudel inimestel ei õnnestu terve elu jooksul oma kodukohast lahkuda ning nad peavad maailma ilu arvutiekraanilt vaatama, siis tuleb tõdeda, et nad jäävad paljust ilma. Kõigest sellest, mis maailmal pakkuda on.

Kui meie planeet teeb iga-aastast ringi ümber päikese, siis mõned kohad meie planeedil teevad läbi dramaatilise aastaaegade vahetuse, kuna maa telg vajub kaldu. Aprillist septembrini on põhjapoolkera päikese poole kaldu, mis toob endaga kaasa pikemad päevad ja soojemad ilmad. Sihtkohad põhjapoolusel ja selle lähedal kogevad aga uskumatut fenomeni: kesköö päikest.

Yukon Kanadas.
Yukon Kanadas. Foto: MARK RALSTON / AFP

Peale looduskaunitele kohtadele ning pikaldastele päikeseloojangutele saavad külalised keskööl matkata, osaleda metsloomade vaatamise tuuridel ning võtta osa kunstifestivalidest. Kui enda puhkus või reis umbes 21. juuni paiku planeerida ja siis põhjapoolkeral asuvaid sihtkohti külastada, siis võib kogemus olla uskumatu.

National Geographic otsis välja üheksa kohta terves maailma, mida suvisel pööripäeval nautida. 

Island, Alaska, Rootsi, Norra, Kanada, Soome, Gröönima, Venemaa ja Taani on need imekaunid kohad, mida võiks pööripäeval külastada.

Vaata pilte imekaunitest kohtadest SIIT.

Tagasi üles