Londonis elavad eestlased peavad jaanipeo juba uuel nädalal

Elu24
Copy

Eestlased on küll mööda ilma laiali, kuid tähtsate tähtpäevade tähistamine on ikka hinnas. Samamoodi ka jaanipeoga ja seda ka Suurbritannia pealinnas Londonis. Kuigi jaanipäev jääb juuni teise poole, siis korraldab Londoni Eestlaste Selts pidustuse juba 1. juunil.

Londoni Eestlaste Selts saatis meililisti liikmetele mõned päevad tagasi teate, kus kutsub kõiki eestlaseid 1. juunil tähistama jaanipidu. 

«Londoni eestlaste kogupere jaanipidu toimub juba tuttavas kohas Essexis 01. Juunil. Piduliste päralt on Half Way House pubi avar ja rohelust täis aed suure muruplatsi ja mahuka peotelgiga. Lõkketuli tehakse keset hoovi ning tantsumuusika kestab pea südaööni,» oli kutses kirjas.

Londoni Eestlaste Seltsi 2018 jaanipidu
Londoni Eestlaste Seltsi 2018 jaanipidu Foto: Erakogu

Peaesinejaks on ansambel ÖÖ, mis on maailmamuusika ansambel, kuhu kuuluvad Londonis elavad eestlased. Bändi juured põhinevad traditsioonilisel Eesti muusikal, segades kokku elektroonilist- ja arhailist helipilti, luues omanäolist helimaastikku.

Tantsumuusikat keerutab legendaarne DJ Allan Roosileht.

Kuna 1. juuni on kummaliselt vara jaanipeo korraldamiseks, eriti arvestades, et Eestis tehakse seda 23. juunil, siis võttis Elu24 Londoni Eesti Seltsiga ühendust ja uuris, miks pidu nii vara on.

Seltsi esimees Tiia Avastu sõnas: «Kuna meil on UK-s mitu eestlasti ühendavaid organisatsiooni, erinevates piirkondades, siis on tavaks, et London teeb juuni esimesel nädalavahetusel jaanipeo, Bradford teisel nädalavahetusel jne.»

«Samuti läheb enamus eestlastest ikka Eestisse jaanituld tähistama,  juuni lõpus on meil juba ka koolivaheaeg, nii et minnakse Eestisse vanavanemaid ja sõpru külastama,» lisas ta.

Välismaal elavad eestlased peavad jaanipäeva siis, kui sealsele kogukonnale sobib. Elu24 käis eelmisel aastal Soomes, kus eestlased pidasid pidu juba 9. juunil Porvoos, Helsingist 50 km kaugusel - Kokonniemen Bikeparkis.

Loe eelmisel aastal toimunud jaanipeo galeriid SIIT.

Vaata galeriist Londoni Eestlaste Seltsi eelmise aasta jaanipidu.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles