T, 3.10.2023

Helen Adamson vallutas maailma kõige madalama punkti

Elu24
Facebook
Comments
Helen Adamson
Helen Adamson Foto: Erakogu

Laulja, blogija ja maailmas ringi rändav Helen Adamson on oma rännakutel sattunud mitmesse eri paika. Kui ta on paljude eestlaste kombel käinud Eesti suurima mäe otsa, siis hiljuti vallutas ta maailma sügavaima koha.

Helen Adamson jagas kogemust ka Instagramis.

«Meie Eestimaa kõige kõrgem punkt on 318 m. Reisil käies on alati tore öelda, et see on meie mägi,» kirjeldas ta naljatades. «Aga kõige kõrgem päris mägi, mille mina vallutasin, oli Etna Sitsiilias ja selle kõrguseks on 3326 m,» lisas ta.

«Nüüd saan öelda, et olen vallutanud ka kõige madalama punkti meie maa peal. Üks minu unistus oli külastada Surnumerd, mis asubki -430m merepinnast,» on Helen oma saavutuse üle uhke.

«Ja see kogemus oli tõesti ootamist väärt. See on uskumatu, kui eriline tunne oli Surnumeres hulpida! Minu esimene reaktsioon oli naermine, sest see oli sürreaalne, et ma jäingi pinnale hulpima,» meenutas ta naerdes.

Helen tõi huvitava faktina välja, et kui neil droon vette kukkus, siis talle meenus, et Surnumerest ei saa ju midagi välja tuua, sest sukelduda ei saa. 

«Surnumere Ein Bokeki rand on see koht, kuhu ma väga tahaksin tagasi minna, ja olen kindel, et see soov saab lähiaastatel täidetud,» on naine enesekindel.

Guugeldamine näitab, et Surnumeri on kuiva maa kõige madalam punkt, olles üle 430 meetri allpool merepinda. Aga maailma kõige madalamaks punktiks on Mariaani süvik, mis on ligi 11 kilomeetri sügavusel Vaikses ookeanis. Surnumeri on ka maailma sügavaim mandriga ümbritsetud meri, olles 304 meetrit sügav.

View this post on Instagram

Meie Eestimaa kõige kõrgem punkt on 318m, reisil käies on alati tore öelda, et see on meie mägi ? Aga kõige kõrgem päris mägi mille mina vallutasin oli Etna Sitsiilias ja selle kõrguseks on 3326m. ☆ Nüüd saan öelda, et olen vallutanud ka kõige madalama punkti meie maa peal. Üks minu unistus oli külastada Surnumerd mis asubki -430m merepinnast. ☆ Ja see kogemus oli tõesti ootamist väärt. See on uskumatu kui eriline tunne oli Surnumeres hulpida! Minu esimene reaktsioon oli naermine, sest see oli sürreaalne, et ma jäingi pinnale hulpima ? ☆ Huvitav fakt mille peale ma enne ei mõelnud kuni meil droom vette kukkus, et Surnumerest on põhimõtteliselt võimatu midagi välja tuua, sest sukelduda ei saa! ☆ Surnumere Ein Bokeki rand on see koht kuhu ma väga tahaksin tagasi minna ja olen kindel, et see soov saab lähiaastatel täidetud ? #airbaltic #einbokek #deadsea ?@kairesaarep

A post shared by Helen Adamson (@helenadamson) on

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles