Nike

Kohus vabastas oma vägivaldse isa tapnud noore naise süüdistusest, kuna tegemist oli enesekaitsega

Deborah Sciacquatori

FOTO: twitter.com

Itaalia Rooma kohus vabastas oma vägivaldse isa tapnud noore naise koduarestist ja tapmissüüdistusest kuna tegemist oli enesekaitsega, mille abil ta enda elu päästis. 

Roomast kirdesse jäävas Monterotondos elava 19-aastase Deborah Sciacquatori lapsepõlv ja teismeliseiga ei olnud kerge, kuna vägivaldne alkohoolikust isa peksis pidevalt nii teda, ta ema kui teisi pereliikmeid, teatab ansa.it.

41-aastane isa Lorenzo Sciacquatori tuli 19. mail koju joobes ja ründas pereliikmeid, kuid sel korral sai tütre mõõt täis ja ta võttis  noa, lüües selle isa kaela.

Pere kutsus vigastada saanud mehele kiirabi ja ta viidi haiglasse, kuid kuna elutähtsad organid olid vigastatud, siis ei jäänud mees ellu.

Enne isa ründamist palus tütar mitmel korral, et isa lõpetaks peksmise, kuid endine poksija ei teinud seda.

2015. aastal määras kohus Lorenzo Sciacquatorile kuue kuu pikkuse vanglakaristuse, kuna ta ründas ja hammustas politseinikut.

Pärast vabanemist elas mees vanglas tekkinud viha välja pereliikmete, kaasa arvatud tütre peal.

Ema ei julgenud politseilt ega abiorganisatsioonidelt abi paluda, kuna kartis, et tütar võetakse ära.

Deborah Sciacquatori kutsus pärast isa tapmist ise politsei ja ta pandi koduaresti.

Deborah Sciacquatori

FOTO: twitter.com

22. mail teatasid nii Rooma kohtu kohtunik kui prokurör, et noore naise julge käitumine päästis veel mitme inimese elu ja tema vastu esitatud tapmisüüdistusest loobutakse. 

Siiski süüdistatakse teda relva kasutamises ja ohuolukorra tekitamises, kuid arvatavalt loobutakse nendest süüdistustest üsna pea.

Nüüdne tapmisjuhtum tekitas Itaalias diskussiooni perevägivalla ja naiste enesekaitseõiguse teemal.