Jamie Oliveri restoraniimpeerium on varisemas ja üle 1000 inimese võib töö kaotada

Jamie Oliver oma Fifteen restoranis

FOTO: Myung Jung Kim / PA Wire/PA Images/Scanpix

Briti tuntud koka Jamie Oliveri restoraniimpeerium on varisemas ja selle tagajärjel on üle 1000 inimese olukorras, et nad võivad töö kaotada.

43-aastasel Oliveril on mitu firmat, kaasa arvatud Jamie’s Italian Limited, kuhu kuulub 23 Itaalia restorani ja 15 Barbecoa söögikohta, mille suurte võlgadega tegeleb rahvusvaheline ärinõustamisvõrgustik KPMG, teatab news.com.au.

Teade, milles öeldakse, et Jamie's Italian restoran on suletud

FOTO: Andy Buchanan / AFP/Scanpix

KPMG uurimine ei puuduta Oliveri välismaal asuvaid restorane.

«Mul on väga kahju, et nii läks. Tänan ja kiidan minu restoranides töötavaid inimesi ja tarnijaid, kes on aastakümneid tõhusalt tööd teinud. Tänan ka restoranide külastajaid, kes nautisid toitu ja olid head kliendid,» teatas kuulus kokk.

Jamie Oliver 2016 oma ühes Itaalia restoranis

FOTO: Dominic Lipinski / PA Wire/PA Images/Scanpix

Jamie Oliver käivitas Ühendkuningriigis uue kontseptsiooniga Itaalia restoranide keti 2008, pakkudes kõrge kvaliteediga toiduainetest tehtud roogi. See kett levis järgnevatel aastatel üle Suurbritannia, muutudes väga populaarseks. Kuid 2017. aasta paiku tuli allakäik, sest  oli tekkinud palju uusi söögikohti, mis olid odavamad ja kus pakuti populaarsust koguvaid roogi.

Kuna Oliveri restoranide külastatavus kahanes, hakkasid tekkima võlad.

Võimalik, et ka telekokana kuulust kogunud Oliver peab osa oma hinnalisest kinnisvarast müüma, et töötajatele lõpptasu ja võlad tasuda.

Essexist Claveringist pärit Oliver jättis 16-aastasena kooli pooleli ja ta asus tööle Londoni River Cafes, kus sai oma esimese tõelise kokakogemuse.

1999. aastal osales ta saates «The Naked Chef» ja ta avaldas oma mitmetest kokaraamatutest esimese.

Järgnesid kokasaated ja restoranikettide asutamised, tehes temast maailma ühe populaarsema ja jõukama koka.

2000. aasta juulis abiellus ta Juliette Nortoniga. Neil on viis last: 2002 sündinud Poppy Honey Rosie, 2003 sündis Daisy Boo Pamela, 2009 sündis Petal Blossom Rainbow, 2010 sündis Buddy Bear Maurice ja 2016 sündis River Rocket Blue Dallas.

Jamie Oliver ja ta naine Juliette 2016 Londoni Portlandi haiglas, kus sündis nende viies laps River Rocket Blue Dallas. Nende vanemad lapsed vasakult: Daisy Boo Pamela, Petal Blossom Rainbow, Buddy Bear Maurice ja Poppy Honey Rosie

FOTO: John Stillwell / PA Wire/Press Association Images/Scanpix

Oliveril oli pideva ületöötamise tõttu kehakaaluprobleem, kuid kui ta muutis oma toitumisharjumusi ja hakkas kauem magama, kaotas ta 15 kilogrammi. 

Oliveril on raskekujuline düsleksia, ta luges esimese romaani läbi alles 38-aastasena.  

Tagasi üles