Video: 7000 elanikuga Taani väikelinna kerkib Lääne-Euroopa kõrgeim ehitis

Bestselleri firma peakorter asub Kesk-Taanis Brandes. Selle firma omaniku Anders Holch Povlseni kolme lapse hukkumise järgselt firmasildi juurde nende mälestuseks toodud lilled

FOTO: RITZAU SCANPIX / REUTERS/Scanpix

Taani keskosas asuv 7000 elanikuga väikelinn Brande saab Lääne-Euroopa kõrgeima ehitise, mille kõrgus on 320 meetrit.

Selle taga on kõige rikkam taanlane, Bestseller rõivafirma omanik Anders Holch Povlsen, kes Sri Lanka terrorirünnakus kaotas kolm last, teatab iltalehti.fi.  

Bestseller-tårnet, mida tulevikus on näha 60 kilomeetri kaugusele, peaks valmima 2023. Taani ehitatav tornhoone on Londoni kõrgeimast ehitisest Shardist kümme meetrit kõrgem.

Londoni Shard

FOTO: Matt Crossick / Empics Entertainment/Scanpix

Povlsenile kuuluvad ka Vero Moda ja Jack&Jones ning osa Zalando netikaubamajast.

Povlsen koos perega oli lihavõtete ajal Sri Lankal puhkamas, seal leidis siis aset terrorirünnak, võttes temalt ta ja naiselt Annelt kolm last. Vaid üks neljast lapsest jäi ellu.

See ei ole juhus, et pilvelõhkuja kerkib Brandesse, kuna Povlseni isa asutas Bestseller firma seal ja selles linnas asub ka firma peakontor.

Bestselleri firma peakorter asub Kesk-Taanis Brandes. Selle firma omaniku Anders Holch Povlseni kolme lapse hukkumise järgselt firmasildi juurde nende mälestuseks toodud lilled

FOTO: RITZAU SCANPIX / REUTERS/Scanpix

«See tornhoone teeb Brande maailmakuulsaks,» sõnas Bestselleri firma hoonete ja ehitustegevuse eest vastutav Anders Krogh Vogdrup.

Samas on Brandes neid, kelle arvates see kõrghoone nende õdusasse väikelinna ei sobi.

«Brande inimestele ei meeldi see uusehitis, sest see rikub nende idüllilise linnapildi. Kuid nad ei julge kritiseerida, sest koos sellega tekivad sinna uued töökohad. Igatahes mina ei taha metsas jalutades kõrghoonet näha,» sõnas seal elav arhitekt Trine Krammer.

Euroopas on Taani kerkiv Bestseller-tårnet oma kõrguselt viies. Kõige kõrgem on Venemaal Peterburis asuv Lahta keskus, mille kõrgus on 462 meetrit ja kuhu tuleb maagaasiettevõtte Gazpromi peakontor.

Maailma kõige kõrgem pilvelõhkuja on Araabia Ühendemiraatides Dubais asuv Burj Khalifa, mille kõrgus on 828 meetrit.

Araabia Ühendemiraatides Dubais asuv pilvelõhkuja Burj Khalifa

FOTO: Caro / Sorge /Scanpix