Stephen Kingi Eestis vähetuntud «Näljamängude» masti düstoopialoost vändatakse kriipiv õudukas

Liina Suvi Ristoja
, Apollo Kinoportaali toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Ansambel The Rock Bottom Remainders ehk kirjanik Stephen King koos teiste kuulsate hobimuusikutest kirjanikega (Amy Tan, Dave Barry) esinemas 10. mail 2019 Minneapolises kirjandusfestivali Wordplay Festival avamisel.
Ansambel The Rock Bottom Remainders ehk kirjanik Stephen King koos teiste kuulsate hobimuusikutest kirjanikega (Amy Tan, Dave Barry) esinemas 10. mail 2019 Minneapolises kirjandusfestivali Wordplay Festival avamisel. Foto: David Joles / ZUMAPRESS.com / Scanpix

Augustis kinodesse jõudva «Hirmsad lood, mida pimedas rääkida» režissöör André Øvredal väntab peagi filmiks Stephen Kingi düstoopilise romaani «The Long Walk» ehk «Pikk jalutuskäik». 

Õuduslugu, mille kirjutamist alustas King juba 1966. aastal, kuid avaldas alles 1979. aastal pseudonüümi Richard Batrchman alt, viib vaataja militaarse diktatuurirežiimiga USAsse, kus 100 teismelist poissi suunduvad iga-aastasele võistlusele, mida tuntakse kui Pikka Jalutuskäiku. Reeglid on lihtsad: seisma ei tohi jääda ning kõndida tuleb kiirusega vähemalt 6,4 kilomeetrit tunnis. Kes ei seda ei suuda ja saab ühe tunni sees kolm hoiatust, lastakse sealsamas maha. Kõnnitakse seni, kuni alles jääb vaid üks – võitja aga saab endale mida iganes soovib kuni elu lõpuni. Süngete olude kiuste tekivad poiste vahel siiski sõprussuhted – isegi kui on teada, et neist saavad varem või hiljem vastased ning teise ellujäämine tähendab su enda surma.

Romaani düstoopiline visioon on mõjutanud nii mõndagi tänapäeval kuulsat lugu, sealhulgas «Näljamängud» ja «Labürindijooksja». Selle keskmes on aga väga kingilik südamlikkus ja nooruspõlvesõprus, mida leiab ka tema teistest romaanidest.

Stsenaariumi kirjutab James Vanderbilt, produtsentideks on Bradley Fischer ja William Sherak, vahendab Deadline.

Tegu on ühega kolmest Kingi romaani adaptsioonist, mis hetkel New Line'is arendusel. Teised kaks on «Salemi saatus» ja «See: Teine peatükk» (järg maailma enimteeninud õudukale, mis tuleb kinodesse septembris).

André Øvredali «Hirmsad lood, mida pimedas rääkida» põhineb kirjanik Alvin Schwartzi samanimelisel lasteraamatul. Stsenaristiks on Oscari-võitlja Guillermo del Toro. Muidu rahulikus Mill Valley linnakeses asub üks kummituslik loss ning liigub legend Bellowsite perekonnast, kelle piinatud tütar Sarah kirjutas oma sünge elu jooksul raamatutäie jutukesi, millest igaühes oma koletis. Film jälgib 1968. aasta Ameerika Ühendriikides seltskonna teismeliste jubedaid kogemusi iseenda hirmude ja raamatukoletistega silmitsi seismisel, mis ähvardavad noorte eludele otsa peale teha. 

Apollo Kinodes alates 16. augustist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Märksõnad

Tagasi üles