Ivo Linna lahkunud sõbrast Jüri Aarmast: ta oli iga seltskonna kroonimata kuningas

Elu24
Copy
Ivo Linna
Ivo Linna Foto: Madis Sinivee / Postimees/Scanpix Baltics

Täna lahkus meie seast armastatud näitleja, muusik ja kultuuriajakirjanik Jüri Aarma, keda jäävad mälestama tuhanded eestlased. Nende seas ka laulja Ivo Linna, kes tundis Jürit üle 40 aasta. 

Ivo Linna sõnas, et ei mäleta täpselt, millal Jüri Aarmaga esimest korda kohtus, aga see võis jääda umbes 1970. aastate algusesse või keskele. 

«Jüri hakkas kohe silma. Ta oli iga seltskonna kroonimata kuningas,» kirjeldas 69-aastane Ivo Linna. 

Jüri Aarma, kes oli Ivo Linnast kaks aastat noorem, liikus Iffiga samas seltskonnas. Koos käidi raadio- ja telemajades ning ühel hetkel said meestest head sõbrad. See ei olnud väga raske, sest Jüri oli avatud inimene.

Jüri Aarma.
Jüri Aarma. Foto: Meelis Meilbaum/Prnpm/emf

«Jürile oli looduse poolt väga palju antud. Ta näitles, tegi muusikat, kirjutas enda lõbuks haikusid ning kultuuriajakirjanikuna oli lausa võrratu,» iseloomustas Linna. «Tele ja raadio ei olnud koos temaga ajatäide. See on osa kullafondist,» lisas laulja.

Ivo Linna lisas, et Jüri Aarma oli äärmiselt positiivne ja rõõmsameelne. «Ta oskas inimestelt pingeid maha võtta,» ütles Ivo.

Ivo Linna ja Jüri Aarma olid viimased 21 aastat mnemoturniiri ühes võistkonnas, näidates sellega, et peale andekuse kultuurivaldkonnas, on mõlemal ka helge pea.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles