Nike

Pildid ja video: 16 000 tonni terast hävines 16 sekundiga

Ameerika Ühendriikides Pennsylvanias Bethlehemis valmis 1972. aastal 21 korrusega Martin Tower, mis oli suurfirma Bethlehem Steel peakorter, kuid nüüd lasti see vananenud hoone õhku. 

Selle ehitise valmimise ajal oli Bethlehem Steel maailmas suuruselt teine terasetootja ja USA suurim laevaehitusfirma, teatab philadelphia.cbslocal.com.

12 aastat tühjalt seisunud hoone õhku laskmine toimus 19. mail. 

Bethlehem Steel peakontori hoone sai nime Edmund Martini järgi, kes töötas selles firmas alates 1922. aastast tõustes lihttöölisest tootmisjuhiks.

Kõrghoone, mille ehitamisel kasutas terasefirma 16 000 tonni oma terast, vajus kokku vaid 16 sekundiga.

Pennsylvanias Bethlehemis lasti õhku terasefirma Bethlehem Steel kunagine peahoone

FOTO: AP/Scanpix

Bethlehem Steel asutati 1904 ja selle toodangut peeti aastakümneid väga kvaliteetseks. Selle firma terast kasutati näiteks San Francisci kuulsa silla Golden Gate ehitamisel.

Esimese ja Teise maailmasõja ajal valmistas see firma USA armeele sõjalaevu ja tankitõrjerelvi.  

1960. - 1970. aastatel ei uuendanud terasefirma oma tootmist ja jäi lõpuks teistele firmadele all, kuna need suutsid toota kvaliteetset terast odavamalt.

2001. aastal läks see firma pankrotti, endine peakontorihoone anti rendile, kuid kuna see oli vananenud, siis viimased 12 aastat seisis ta tühjana.

Lõhkamismeeskond kasutas hoone hävitamiseks 220 kilogrammi lõhkeainet, mis paigutati nii hoone keldrisse kui erinevatele korrustele.

Pennsylvanias Bethlehemis lasti õhku terasefirma Bethlehem Steel kunagine peahoone

FOTO: AP/Scanpix

Õhku lastud kõrghoone asemele ehitatakse uus hoone, kus on nii kontorid kui korterid.