E, 25.09.2023

Loe, mis rõvedused jäeti välja esimesest Stephen Kingi klouniõudukast «See» ja mis jubedusi järjes näeb

Spekter
Facebook
Comments
«See: Teine peatükk»
«See: Teine peatükk» Foto: IMDB

Stephen Kingi romaanil põhinev järjefilm 2017. aasta hirmutajale «See» pääseb ekraanile õudu külvama juba oktoobrikuus. Kui esimene film näitas peategelasi lastena, siis järjes «See: Teine peatükk» (It Chapter Two) võitlevad verejanuliseks klouniks kehastunud kurjusega tegelaste täiskasvanud versioonid ning käsitlemisele tuleb kaks väga valulikku teemat.

Kui esimese filmi stsenaristid (Cary Fukunaga, Gary Dauberman ja Chase Palmer) oma kaks aastat hoolikalt treitud esimese käsikirja Warner Brosile ja potentsiaalsetele näitlejatele esitasid, tõusis suur kisa: nimelt leidusid stsenaariumis mõned raamatu kõige võikamad kohad (sh 11-aastase peategelase Beverly Marshi vägistamine tema isa poolt, sama tüdruku grupiseks oma kamba poistega, seks loomadega, masturbeerimine tordi peale jms Kingi kohutavalt jubedas raamatus leiduvad koledused) ning nii mõnegi lapsnäitleja vanemad ja agendid ei soostunud sellises projektis kaasa lööma. Stsenaarium tehti ümber, ent mitte just stsenaristide rõõmuks, kes nägid sellises kärpimises tõenäoliselt ajaloo parima õudusloo adaptsiooni nurjamist. 

Stsenarist Gary Dauberman rääkis The Hollywood Reporterile, et järjefilm sisaldab üht romaani kõige jubedamat stseeni üldse: kohutavat vihakuritegu noore geimehe Adrian Melloni suhtes, keda kehastab tunnustatud noor näitleja, stsenarist ja lavastaja Xavier Dolan. Raamatus langeb noormees kolme homofoobse teismelise halastamatu peksmise ohvriks, kes viskavad ta sillalt alla. Sellega paraku õudused ei lõpe ning läbipekstud, ent veel elusa noormehe mõrvab koledal kombel peamine pahalane ehk kloun Pennywise.

 

Xavier Dolan 
Xavier Dolan Foto: LAURENT EMMANUEL / AFP / Scanpix

Aasta 1990 välja tulnud «See» telefilmis stseeni ei olnud, kuid uue filmi tegija peavad seda stseeni väga oluliseks. «Tegu on raamatu ühe kõige ikoonilisema stseeniga. Selle mõte on, et Pennywise'i mõju avaldub ka siis, kui ta ise on eemal, ning see, mis juhtub Adrianiga, on lihtsalt puhas kurjus,» selgitas stsenarist – Derry linnakest oma sünges haardes hoidva klouni kurjus avaldub läbi nende vägivaldsete noorukite.

Teine tundlik teema, mis filmi otsustati sisse panna, on nüüdseks täiskasvanud Beverly Marshi kannatamine lähisuhtevägivalla all. Taaskord oli tegu teemaga, mis on raamatus väga oluline ning stsenarist põhjendab valikut sooviga jääda nii raamatutruuks kui võimalik.

Üldse peaks järg tulema igas mõttes jubedam kui esimene – stsenarist kinnitab, et verd on selles kahtlemata rohkem kui eelmises ning kuuldavasti on filmis üks stseen, millest verisemat polevatki nähtud.

Klouni kehastav Bill Skarsgård, rääkis, et Pennywise on 27 peidus oldud aastaga muutunud vaid tugevamaks ning veel metsikumaks – lisaks mängulisele mõrvahimule, mis valdas teda esimeses filmis, ajendab klouni nüüd ka kättemaksusoov.

«See: Teine peatükk» on 2017. aasta tunnustatud ja üleilmselt suurt kassaedu nautinud filmi «See» järg. «See» teenis kinodes üle maailma enam kui 700 miljonit dollarit ning nihutas piire ja määratles žanri täiesti uuel moel. Film sai osaks tänapäeva kultuurist ja on aegade enim tulu toonud õudusfilm.

Oscarile kandideerinud Jessica Chastain («00.30», «Mamma») kehastab Beverlyt, James McAvoy («Lõhestunud», «Klaas») Billi, Bill Hader (HBO sari «Barry», «Luukerekaksikud») Richiet, Isaiah Mustafa (telesari «Shadowhunters: The Mortal Instruments») Mike'i, Jay Ryan (telesari «Mary Kills People») Beni, James Ransone (HBO sari «Võrgustik») Eddiet ja Andy Bean («Lahkulööja sari: Murdmatu», Starzi sari «Power») Stanleyt. Näha saab ka Luuserite klubi algupäraseid liikmeid. Jaeden Martell mängib Billi, Wyatt Oleff Stanleyt, Jack Dylan Grazer Eddiet, Finn Wolfhard Richiet, Sophia Lillis Beverlyt, Chosen Jacobs Mike'i ja Jeremy Ray Taylor Beni. Bill Skarsgård kehastab taas Pennywise'i.

Andy Muschietti lavastatud filmi aluseks on Gary Daubermani («See», «Annabelle: loomine») stsenaarium, mis põhineb Stephen Kingi romaanil «See».

Apollo Kinodes alates 6. septembrist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Vaata värsket treilerit:

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles