Kuula ja vaata: saare duo Öed pani jälle hullu ja küpsetas loo soojadest meestest

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Saare naiste Kristel Aaslaidi ja Tuuli Ranna duo Öed täna ilmunud lugu «Suvemees» sai inspiratsiooni meestest, kes on mõnusalt soojad.

««Suvemees on lugu suvemehest. Meie esimene singel oli kunagi meeste vastu nii kuri (»Ära käpi mind«) ja see lugu on nendele, kes oskavad käituda ja on mõnusad soojad. Nagu suvi,» tutvustab Kristel Aaslaid. «Kas see suvemees ka sügisemeheks muutub - seda teab juba igaüks ise. Võib-olla pole praegu aeg sellele mõelda. Selle loo ajal on suvi, kõik on mõnus ja hea.»

Tuuli Rand räägib, et lugu sündis tegelikult juba eelmise suve lõpus, kui loo kaasautor Taavi Paomets tuli keset imeliselt kuuma ja päikselist päeva oma maikaga stuudiosse, ning Kristel ütles talle: «Sa näed välja nagu ehe suvemees».

«Lugu räägib sellest, kuidas kaunid mehed (oma maikadega) ajavad pea sassi igal naisel, kuidas mehed tulevad (oma maikadega) läbi vee, et jõuda sinuni ning veeta koos üks imeline ning soe suvi. Nii see lugu jäigi uue suve ootele ja siin ta on!» lisas Tuuli.

Koos singliga anti välja ka video, mille režissööriks Sander Allikmäe, kelle sõnul muutus videoidee küll kordi, kuid lähtus läbivalt uudsusest:

«Tahtsime edasi anda neid tõelisi suvemehi, aga Ödedele omasel viisil. Olla eestimaine ja väikese kiiksuga. Visuaalselt tahtsime teha midagi uut, mida pole Eesti muusikavideotes varem tehtud. Õnneks tulid ideega kaasa ettevõtted Fookus Pookus, Cinerama ja Saksavalgus. Kasutasime Eestis tuliuut kaamerasüsteemi, mis annab filmida ükskõik kui keerulisi liikuvaid kaadreid. Mujal maailmas kasutatakse sellist kraanasüsteemi palju, kuid Eesti on see väga uus,» kirjeldas Allikmäe.

Tagasi üles