E-kaubanduse ja infotehnoloogia firma Alibaba Group nõukogu esimees Jack Ma soovitab oma töötajatel rohkem seksida ning töö- ja eraelu tasakaalus hoida.
Video: Hiina ärimees Jack Ma soovitab oma firma töötajatel kuus korda kuue päeva jooksul seksida
Hiljuti toimus Hangzhous Alibaba firma tosina paari massipulm, kus 54-aastane Ma rääkis oma 669 filosoofiast, teatab telegraph.co.uk.
«Me kõik tahame oma ellu 669. Mis on 669? Seks kuuel päeval, kokku kuus korda, rõhk numbril 9,» sõnas ärimees, viidates numbrite abil nii seksile kui ka kestvusele, sest hiina kirjakeeles on sõna «üheksa» ning «pikk» ja «vastupidav» sarnased.
Ma teatel tuleks tööl jälgida kombinatsiooni 996 ja eraelus kombinatsiooni 669.
Hiina töökultuuris viitab 996 töötamist kella 9 – 21 kuuel päeval nädalas.
See on töötamine 72 tundi nädalas, sageli ilma lisatasu maksmiseta. Hiinas on ületunnitöö väga levinud, sest seal arvatakse, et see näitab pühendumist.
Ma postitas aprillis sotsiaalmeediasse teate, et hiinlaste pühendumus 996 on tänuväärne, sest suured saavutused ei tule ilma raskete pingutusteta.
See on vastuolus ta uue seisukohaga, mille järgi töötajad peaksid saama piisavalt puhata.
Veel üks Hiina ärimees, e-kaubandusfirma JD.com omanik Richard Liu tõdes hiljuti, et seanahavedajaid ei saa usaldada ja äripartneritena tõsiselt võtta.
Märtsis käivitas inimõigusgrupeering internetiprojekti 996.icu, milles teatavad, et töö ja vaba aeg peavad olema taskaalus, sest muidu vajab suur osa töötajatest mitmesuguste tervisprobleemide tõttu haiglaravi ja osa neist võivad jääda töövõimetuks.
Hiina seaduse kohaselt on tööpäev kaheksa tundi pikk, töönädala pikkus on 40 tundi ja kuus tohib teha 36 ületundi.
Hiina meedia teatel lennutas Ma oma kulul nüüd toimunud massipulma ka teistes riikides asuvate allettevõtete töötajad. Arvatakse, et tal on kaval strateegia panna oma töötajad lapsi saama, et ka neist lastest saaksid kunagi Alibaba töötajad.
Hiinas on sündimus vähenemas, möödunud aastal sündis rekordiliselt vähe lapsi, vaid 15 miljonit.
Demograafiaekspertide hinnangul on Hiinas 2050. aastaks kolmandik rahvastikust eakad.