Lena Headey: tahtsin, et mu tegelase Cersei lõpp oleks kangelaslikum ja dramaatilisem

Lena Headey Cersei Lannisterina sarjas «Troonide mäng»

FOTO: / AP/Scanpix

Menusari «Troonide mäng» hakkab lõpule jõudma, eetris oli kaheksanda hooaja viies osa ja järgmine kuues on viimane. Selles on oodata suurt finaali.

Sarjas kuninganna Cersei Lannisteri kehastanud näitlejanna Lena Headey tunnistas väljaandele Entertainment Weekly antud intervjuus, et ta ei jäänud alguses oma tegelaskuju hukkumisega rahule, sest ta ootas stsenaristidelt talle kangelaslikumat ja dramaatilisemat lõppu.

Viiendas osas ründas Daenerys Targaryen (Emilia Clarke) koos toetajate, kelle seas olid ka Jon Snow (Kit Harington) ja Tyrion Lannister (Peter Dinklage), Cersei kantsi. Ta kasutas ka oma «õhuväge», tuld purskavat draakonit, lõhkudes linna, mille tõttu linnas varju otsinutest enamik hukkus.

Daenerys Targaryen (Emilia Clarke) lendamas lohega

FOTO: Helen Sloan / AP/Scanpix

Cersei Lannisterile tõttab appi ta vend Jaime Lannister (Nikolaj Coster-Waldau), kes on küll alguses Daenerys Targaryeni käes vangis, kuid vend Tyrion Lannister vabastab ta.

Cersei Lannister jääb koos vennaga laguneva lossi alla ja hukub.

Headey sõnul ei oleks ta sarja alguses arvanud, et ta tegelaskuju kaotab elu majavaringus.

Cersei Lannister (Lena Headey) sarja alguses (paremal) ja lõpus

FOTO: / AP/Scanpix

«Ütlesin stsenaristidele, et tahan Cerseid näha enne surma võitlemas. Et tal oleks mõne vaenlasega suur kokkupõrge,» meenutas näitlejanna.

Headey sõnul arutas ta lõppu ka Coster-Waldauga, sest stsenaariumi järgi pidid nad koos surema.

«Arutasime asja ühest ja teisest küljest ning lõpuks leidsime, et kuna elus olid meie tegelased koos, siis peavad olema ka surmas. Seega jäi Cersei võitlus ära. See oli küll väike pettumus, kuid sain aru, et on vaja luua tundeküllane lõpp. Ma leppisin sellega,» selgitas staar.

«Jaime oli põhjas koos Brienne Tarthiga (Gwendoline Christie), kuid siis otsustas ikkagi õe Cersei juurde tagasi minna. Cersei hukkus koos vennaga ja enne oma surma tundis ta esmakordselt rahu,» jätkas Headey.

Jaime Lannisteri kehastav Nikolaj Coster-Waldau «Troonide mängu» kaheksanda hooaja teises osas

FOTO: CAP/RFS / Image supplied by Capital Pictures/Scanpix

Ka selle sarja fännide seas on neid, kellele ei meeldi, et loss Cersei ja Jaime Lannisterile kaela varises, kuna see oli igav.

Samas rõhutati, et Jaime Lannisteril oli siiski enne lõppu võitlus Euron Greyjoyga (Pilou Asbæk) ja see tekitas natuke vürtsi.

«Cersei Lannister on teleajaloo üks menukamaid ja võimsamaid pahalasi, kuid tal lastakse surra nii, et telliskivid kukuvad pähe. Ta surm oleks pidanud olema dramaatilisem, mitte labane,» teatas üks kommenteerija.

«Troonide mängu» viimane osa jõuab HBO kanalil vaatajateni 20. mail.

Kaader seriaali «Troonide mäng» kaheksanda hooaja teisest osast. Vasakult Sophie Turner (Sansa Stark), Kit Harington (Jon Snow), Isaac Hempstead Wright (Bran Stark) ja Maisie Williams (Arya Stark)

FOTO: Helen Sloan / AP/Scanpix

Tagasi üles