HARULDASED VIDEOKAADRID Tartumaal ilvesega kohtunud naine: uskumatu, et ta nii lähedal oli

Kertu Jukkum
, Meelelahutusportaalide juht
Copy

Liis Lainemäe kohtas nädalavahetuse eel Tartu maakonna piiril ilvest. «Uskumatu, et nii lähedal ja ära ei lähegi, autost väljuda ma ei julgenud,» räägib Liis oma kohtumisest. 

«Sibulateelt tulin, kui Kikivere ja Tartu valla piiril väikese kõrvalepõike tegin ning teda kohtasin,» räägib Liis kohtumisest ilvesega, kes liikus julgel sammul naise autost ligi 20 meetri kaugusel. «Alguses tegin lihtsalt pilti, aga siis vaatasin, et ta ei lähegi ära. Tegin veel video ka,» avaldab ta üldiselt pelgikukuks loomaks peetava ilvesega kohtumise tagamaad. 

Liisi sõnul on mitmed inimesed andnud tagasisidet, et tegemist on ehk 2012. aastal Elistvere loomapargist plehku pannud ilvesega. RMK Elistvere loomapargi juht Sirje Saul välistab aga selle võimaluse. «Meie saime toona kõik pargist jooksu saanud loomad kätte. Samal ajal kuulen viimasel ajal aina tihedamalt, et ilveste nägemise tõenäosus on suurenenud,» räägib loomapargi juht. 

Ilveste koguarvu Eestis ei jälgitagi, kuid teada on, et nende arv on alates 2008.aastast vähenenud. 2016. aastal oli Eestis vaid 50 kuni 60 pesakonda ning arvukuse languse tõttu ei ole viimastel aastatel lubatud Eestis ka ilveseid küttida. Värskeid numbreid ilvese kohta hetkel ei olegi. «Alles loeme neid kokku ja värske number selgub jaanipäevaks,» annab uluki uurija Peep Männil teada. 
 

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles