Galerii: taassündiv Põhjala tehas avas muusika ja disaini saatel terveks päevaks uksed

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Laupäeval avas Kopli poolsaarel asuv Põhjala tehas terveks päevaks linnarahvale uksed. Tutvuda sai vana tehase looga, kogeda tänast pilti ja kaasa mõelda tehase tuleviku teemadel. Esines Lepatriinu, toimus öökontsert ja osaleda sai disainitöötubades.

Külastajad said päeva jooksul vana tehase lugu avastada Laternamatkade ekskursioonidel, mis viisid tehase erinevatesse põnevatesse paikadesse. Disainikoridoris sai tutvuda Eesti disainerite loominguga ning osaleda töötubades. Teiste seas esitlesid oma loomingut Kopli Couture, Kateriin Rikker & Ain Toim, Inga Radikainen, Labora, Mari Disain ja Anna Kõuhkna. Näiteks sai osa võtta taaskasutatud materjalidest lambivarjude meisterdamise töötoas või proovida kätt tasside maalimises. Samuti elustati üheks päevaks tehase söökla, kus külastajatel oli võimalus end kosutada nostalgiatoitude borši ja marjakisselliga.

Lisaks leidis aset Arvamusfestivali ideeringlus ja Tulevikukohvik, kus arutleti loominguliste algatuste ja kogukondade tekke ning kultuuritehaste sünni teemadel. Oma kogemusi jagas ka Kaabelitehase ja Suvilahti turundus- ja arendusjuht Raine Heikkinen.

Päeva mahtus ka erinevaid muusikalisi etteasteid. Kogukonna laval astusid üles Põhja-Tallinna Noortekeskuse ja Mustamäe Noortekeskuse andekad muusikud. Pealaval sai aga kuulata Lepatriinu, Vesi Päästab, Ouu ja Francise etteasteid. Päeva lõpetasid viiuldaja Carmen Lindami öökontsert ja Meisterjaani esinemine Põhjala tehases asuvas Botik suvebaaris.

Vaata pilte meeleolukast päevast.

Põhjala tehas on Kopli poolsaarel, Marati 5 asuv endine kummitoodete tehas. 

Tagasi üles