Galerii: ansambel Miljardid pakkus kooki ja andis välja lühialbumi «Imeline»

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Marten Kuningas, Raul Ojamaa, Peedu Kass ja Kristjan Kallas ehk ansambel Miljardid avaldasid täna nelja looga lühi-albumi «Imeline». 

Tegemist on jätkuga bändi auhinnatud debüütalbumile «Kunagi läänes». «Imeline» EP sisaldab muuhulgas kaverit Gino Vanelli loost «Wild Horses», mis Henry Laksu eestikeelsete sõnadega kuulsaks lauldud Jaak Joala & Laineri poolt.

««Imeline» EP sisaldab lugusid, mis pärinevad «Kunagi läänes» sessioonidelt, ent me ei saanud neid debüüdi ajaks piisavalt hästi kõlama. Tundus, et nad vajasid rohkem aega, sest nüüd nad tõepoolest kõlavad õigesti. Selles mõttes on «Imeline» justkui «Kunagi läänes» plaadi C-pool,» selgitas Marten Kuningas.  

Raul Ojamaa kirjeldab kaveri salvestamise tagamaid: ««Varju» nägin ma Vahur Kersna suurepärases Jaak Joala kohta tehtud dokumentaalfilmis. Sel hetkel sain ma aru, et just see lugu ongi nüüd see õige. Kaveri tegemise idee oli meie bändis juba mõnda aega idanenud, aga seda õiget lugu polnud aga leidnud. Esiteks läks mulle väga korda Jaak Joala elulugu - kunstnik, keda mõisteti hukka sellepärast, et ta tegi seda, mida nii andekas inimene olenemata riigikorrast ja muust tühjast-tähjast tegema peab - jagas oma annet ja tegi head meelt võimalikult paljudele inimestele. Lugu «Vari» Henry Laksu tekstiga on küll üle 20 aasta vana, aga praegusel ajal, kus me oma sisemisi lahkhelisid Instagrami filtrite, «coolide» riiete ja «chilli» attitude alla matame. Paraku «joosta oma varju eest ei saa»: mida kaugemale sa oma mured viskad, seda suurema hooga nad üks hetk tagasi lendavad.»

Miljardeid võib sel suvel näha esinemas kodumaistel suvefestivalidel Võnge (14.6) ja Intsikurmu (2.8).

Miljardid «Imeline» EP:

Imeline

Sademeid

Eva

Vari

Tagasi üles