BBC ajakirjanik lasti kuningliku beebi rassistliku solvamise eest lahti (12)

Elu24
Copy
Danny Baker rääkimas pärast vallandamist oma kodu ees.
Danny Baker rääkimas pärast vallandamist oma kodu ees. Foto: Tom Nicholson / ZUMAPRESS.com

BBC ajakirjanik ja saatejuht Danny Baker pidi enda töökohaga Briti avaliku-õiguslikus telejaamas hüvasti jätma, kuna solvas äsja sündinud Archie Harrisoni rassistlikult

BBC tele - ja raadiosaatejuht Danny Baker vallandati pärast seda, kui säutsus Twitteris pildi, kus mustvalgel pildil jalutavad mees ja naine šimpansit, kirjutas Mirror

«Kuninglik beebi lahkub haiglast,» kirjutas 61-aastane Danny Baker pildi juurde.

Dannu Bakeri Twitteri säuts
Dannu Bakeri Twitteri säuts Foto: Kuvatõmmis

Danny Baker, kes säutsu kiiresti kustutas ja selle eest avalikult vabandas, vihjas pildiga Archie Harrisoni segarassi päritolule. Kuigi lapse isa prints Harry on täisvereline valgerassi esindaja, siis lapse ema Meghan Markle on mulatt. Tema isa on valgenahaline ja ema tumedanahaline. Selle tõttu on verivärske kuninglik beebi 25% mustanahaline. 

Pärast šimpansi pildi kustutamist tegi Baker teise säutsu, kuhu kirjutas: «Vabandust, et minu naljapilt väikesest mehikeses tähtsas ülikonnas segadust tekitas. See ei torganud mulle kordagi pähe, sest minu pea ei ole haiglane. Kohe, kui inimesed, kes pildi konnotatsioonist aru said, mind pildi kahemõttelisusest informeerisid, võtsin selle maha.»

BBC esindaja Jonathan Wall vabandas riigitelevisiooni nimel kuningliku perekonna ees ja ütles, et Bakeri kommentaarid ei ole vastavuses nende ettevõtte seisukohtadega.

The Sun kirjutas, et kui Danny Bakerit täna hommikul vallandamisest informeeriti, siis ta enda raevu tagasi ei hoidnud. 

«Ma ütlesin talle «mine p****e» ja «käike p*****». Nii ma neile ütlesin. See ei olnud väga pikk kõne,» sõnas Danny Baker vallandamisteate peale.

Kommentaarid (12)
Copy
Tagasi üles