Täna «Radaris»: Üdini mäda kinnisvaraarendus, kärusõltlased ja kahtlane bussihange

Elu24
Copy

Täna kell 20.00 uurib Kanal 2 telemagasin «Radar» Tallinna linnatranspordiameti kahtlasi mahhinatsioone Eesti suurima bussihankega. Veel paljastatakse Eesti tuntud ärimeeste uusarenduse hiiglasliku praagi ning toob ekraanile noorte emade kurioosse sõltuvuse.

Eesti suurim bussihange äratab kahtluseid

Bussitootjad kahtlustavad, et Tallinna Linnatranspordi aktsiaseltsi umbes 50 miljonit eurot väärt riigihange 200 gaasibussi ostmiseks on algusest peale olnud suunatud ühele kindlale bussitootjale - Poola ettevõttele Solaris. 

«Hanketingimused, meie kõrvaldamine, sealjuures nimi Solaris kõlab kahtlaselt,» ütles Scania Eesti juht Janno Karu

Üks bussitootja nimetab TLT seatud nõudeid suisa «enesetapjalikeks». 

Eesti probleemseim kinnisvaraarendus

2007. aastal ehitati Sauga ringtee juurde 12 mitmepereelamut. Rahva seas hakati uut rajooni kutsuma Hirvelaks. Kümme aastat hiljem süttis üks majadest ning paljastus tõde - majade tegelik ehituskvaliteet ei vasta projektile. Aga asi on mäda igast otsast. Nagu ütleb nördinult Hirvela korteriomanik Katrin Karu: «Põhimõtteliselt on kõik valesti. Alates sellest, et kogu ehitust puudutav dokumentatsioon vallavalitsuses on täiesti tohuvabohu. Puudulik. Täiesti puudulik.»

Rajooni arendanud Tullio Liblik kinnitab «Radarile», et tema südametunnistus on puhas ja soovitab rääkida Päästeametiga. Päästeamet omakorda suunab Libliku juurde.

Noore ema eriskummaline sõltuvus: «Mul on olnud 112 lapsevankrit»

Sellisest sõltuvusest on tänaseks nakatanud tuhanded emad ja isad. Facebooki Kärusõltlaste rühma on koondunud 16 000 lapsevanemat, kellest, tõsi küll, saab sõltlaseks nimetada ehk paarikümmet.

Kärusõltlaste Facebooki grupi üks asutajatest, kolme lapse ema Kristiina Randla on korraga toonud koju maksimaalselt neli käru. Lisette Jõgisto, kellel on kärusid olnud 112, aga korraga 8. «Ma olin viiendat kuud rase, siis tuli esimene, aga ei, ei olnud ikka see. Kaks nädalat oli, siis tuli järgmine ja nii hakkas,» kirjeldas ta sõltuvuse teket.

«Radar» on Kanal 2 täna kell 20.00, kohe pärast «Reporterit».

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles