R, 29.09.2023

Taavi Rõivas EKRE valitsusse kuulumisest: mida rutem see õudus lõpeb, seda parem Eestile

Elu24
Facebook
Comments 8
Taavi Rõivas.
Taavi Rõivas. Foto: Mihkel Maripuu / Postimees

Taavi Rõivas tõi oma Facebooki postituse välja, et Eesti rahvusvahelisest mainest sõltub nii meie julgeolek kui majanduslik edu, ning et Eesti maine võib rahvusvahelisse meediasse jõudnud teemade tõttu langeda.

Taavi Rõivas kirjutas Facebooki:

«Mööduv nädal äratas Eesti taas enamike olulisemate rahvusvaheliste väljaannete tähelepanu ning meist ilmusid pikad lood. Need ei olnud, aga juba harjumuspäraseks saanud kiidulood e-residentsusest või nutikast digiriigist. Need olid lood äärmusklubisse liitunud Eestist ja valitsuse liikmetest, kes esinevad rassistlike ja Euroopa-vastaste avaldustega.»

Ligi kolmekümne aastaga on kivi kivi haaval ehitatud Eestit kui edumeelset reformijat ning kogu maailmas unikaalset digiriiki. Meid tuntakse kui kokkulepete ja kriteeriumide täitjat ja kvaliteetsete kaupade ning teenuste tootjat. See, et ühte 1,3 miljoni elanikuga väikeriiki tuntakse IT-eduloo järgi kogu maailmas, on kõike muud kui enesestmõistetav. Selle taga on sadade, isegi tuhandete, inimeste järjepidev töö.

Euroopa otsustajate seas väga mõjukas väljaanne Politico ütles väga valusalt ja väga täpselt: Eestist võib saada õpikunäide, kuidas riigi maine prügikasti visatakse. Seesama  lugu kirjeldab Eesti peaministrit kui iga hinna eest võimu külge klammerdujat.

Kohtudes Euroopa Parlamendi valimiste kampaania raames iga päev sadade Eesti inimestega üle kogu riigi, võin väga suure kindlusega öelda, et rahulolematus praegu Toompeal toimuva suhtes on palju suurem kui ükski reiting või küsitlus näitab. Ka Keskerakonna andunud toetajad hoiavad kahe käega peast kinni ja ei hoia kokku värvi toimuva kirjeldamisel. Inimesed on ühtaegu pahased ja kurvad.

Jüri Ratas lubas, et tema valitsus ei keera midagi pea peale, aga ometi on ta seda juba teinud, vähem kui nädalaga. Pea peale on pööratud nii Eesti maine rahvusvaheliselt kui Eesti inimeste meelerahu. Midagi ei ole teha, jutt vajadusest ühiskonda rahustada kõlab õõnsalt ning peale iga korda kui Helme uue verbaalse lärtsatuse teelesaatmiseks suu avab, lausa haledalt.

Esimene ametisoldud nädal on näidanud, et valitsusse toomine on muutnud EKRE retoorika veel räigemaks ning - mis samuti tähtis - andnud vastsete ministrite räigustele ka rahvusvahelise tähelepanu.

On vaid üks võimalus, kuidas Ratas saab ühiskonda rahustada ja alustada Eesti maine taastamisega - näidata EKREle ust ning alustada läbirääkimisi ühiskonna ootustele rohkem vastava valitsusliidu loomiseks.

Võimalus hädapiduriks on loomulikult ka Isamaal, kelle esindajaid nõukogudes ja Euroopa Parlamendis ei võeta iial tõsiselt kuniks nad on räuskava ja lõhestava äärmusluse maaletoomise vabatahtlikuks garandiks.

Iga uus nädal toob uusi räigusi, uusi hoope Eesti mainele ja uut rahulolematust. On täiesti selge, et sellisel viisil alustanud valitsusel ei saagi tekkida normaalset töökliimat. Mida rutem see õudus lõpeb, seda parem Eestile.»

EKRE aseesimees Jaak Madison.
EKRE aseesimees Jaak Madison. Foto: Erik Prozes

Kuna Taavi Rõivas ründas väga agaralt EKRE-t, siis võttis Elu24 ühendust Jaak Madisoniga, et küsida, mida ta Rõivase kommentaaridest arvab.

«Ma ei arva Taavi Rõivase kommentaarist mitte midagi,» sõnas Jaak Madison. 

«Minu arvatest on tegu järjekordse näitega sellest, kuidas reformierakondlased järjepidevalt läbi laimu ja vale kahjustavad ise Eesti mainet. Ei tasu unustada ka Kaja Kallase intervjuusid välismeediale, kus ta nimetab Eestit natsiriigiks ja paremäärmuslikuks. Eesti on tugevasti arenenud riik, kelle areng jätkub jõuliselt edasi, rääkigu reformierakondlased, mida soovivad. Praegune koalitsioon on asunud tööle ja aeg oleks ka Taavi Rõivasel mõista, et isegi opositsioonis olles saab tööd teha, võime vajadusel juhtnöööre jagada. Lisaks sellele on meil väga head välissuhted loodud ka riikidega, kus parempoolsed on valitsustes,» lisas EKRE aseesimees. 

Facebook
Comments 8

Märksõnad

Tagasi üles