Tuntud toidublogija tervist parandav menüü sisaldab ohtralt liha ja ka alkoholi

Mikhaila Peterson.

FOTO: Kuvatõmmis Instagramist

Ühelt poolt maailma üks kõmulisemaid ja teiselt poolt vaimse tervise eest võitleva psühholoogi Jordan Petersoni toidublogijast tütar Mikhaila, kes kannatas lapsepõlves tõsiste tervisehädade käes, on õige toitumise abil oma probleemidest võitu saanud.

Noor naine jagab oma ideid ja mõtteid ka teistele inimestele ning professor Jordan Petersoni tütrena on tal võimalik jõuda suurema hulga inimesteni.

Tal on Instagramis üle 73 000 jälgija ning kodulehel on tal ligi 60 000 jälgijat.

Mikhaila kirjutab oma portaalis: «Toidupüramiid on vale, liharasv on sulle hea ning namus (kui mitte kõik) terviseprobleemid on võimalik vaid õige dieedi abil lahendada. Ma taastun praegu tõsises artriidist (mitmed liigesed on vahetatud), kroonilisest väsimusest, depressioonist ning paljudest teistest sümptomitest, millest ma sain lahti, kui ma muutsin seda, mida söön.» 

Viimases Instagramis tehtud postituses andis Mikhaila teada, et muutis natuke oma menüüd, millest ei puudu ka alkohol.

«Võib-olla mõned suutäied hommikul, kui ma toidan Scarlettit (tütar). Sõna otsases mõttes mõned tükid liha. Marmoriseeritud veiseliha. Praktiliselt mitte midagi, aga lihatükile on raske ei öelda, kui see olemas on. Mõnikord ma jätan selle vahele, kui ma eelneval õhtul palju sõin.

Kell 13 -14, pool lihalõiku, tavaliselt hommikune ülejääk. Ma lisan rasva. Minu kalorid tulevad umbes 80% rasvast. See võttis mitu kuud, et sinna jõuda.

Pool kuus - umbes 250 g liha õhtusöögiks. Kui ma jätan lõuna ajal liha vahele, siis ma söön õhtusöögiks umbes 750 g liha. Ma lisan sellele ka veel eraldi rasva, kui ma just kuskil ei õhtusta.

Lisaks veel 750 g maksa nädala jooksul, kui isu on.

Soola.

Viskit või viina, kui ma tahan pidu panna (segatuna mulliveega). Mullivesi (vähem kui liiter päevas - ma ei ole nii janune, sa ei vaja ka seda nii palju, kui sa palju süsivesikuid ei söö). Ma praen rasvas liha kogu aeg ning eraldi ka maksa. 

Mitte kunagi rohkem koostisosi. Ei pipart, ei lisaaineid, ei kohvi. Midagi.

Mulle meeldib see kõik.»

View this post on Instagram

Adjusted my meals somewhat. Here's what I do: Maybe a few bites in the morning when I feed Scarlett. Literally a few bites of steak. Very marbled ribeye. Hardly anything but it's hard to say no to steak if it's there. Sometimes I skip it if I ate a lot the night before. 1-2pm - 1/2 steak, usually a leftover. I add fat. My calories are at least 80 percent from fat. This took months to get to. 5:30pm - less than 1 pound steak at dinner. If I skip the meal at 1pm I'll eat about a pound and a half at dinner. I add fat to that too unless I'm eating out. Also about 1.5 pounds of liver a week when I feel like it. Salt. Bourbon or vodka if I want to party. (Mixed with sparkling water). Sparkling water (less than a L a day - I'm just not that thirsty, you don't need as much if you're not eating carbs). I air fry the steak and fat most of the time (Phillips air fryer), and fry liver in cast iron. **added fat - your local butcher will have beef trimmings (stuff they usually trim off the meat. It's super cheap, about 2$ a pound. That's the added fat - or tallow which you can save if you cook ribs or buy online.) No other ingredients, ever. No pepper, no supplements, no coffee. Nada. I LOVE it all. #meatheals

A post shared by Mikhaila Peterson (@mikhailapeterson) on

Tagasi üles