Endine Keskerakonna ja riigikogu liige Olga Ivanova rääkis suure persooniloo ajal ka palju poliitikast. Ta meenutas, kuidas Simson Ratase poolt tanki pandi, kuidas inimesed poliitiliste mängude tõttu külmas olid ja muudestki laiema avalikkuse eest varju jäänud seikadest.
Ma olen teinud intervjuusid muusikute, näitlejate ja ajakirjanikega ning nüüd esimest korda ka poliitikuga. Vaatamata Olga Ivanova küllaltki noorele eale on tal juba korralik kogemustepagas. Ta alustas poliitikas 2006. aastal, oli linnaosavanema abi, siis ise linnaosavanem ning lõpuks ka riigikogu liige.
Ivanova teatas mõned kuud tagasi, et loobub ema surma pärast poliitikast, sest tal on emotsionaalselt raske jätkata.
Kuigi ta praegu tegeleb oma projektidega, siis ei ole ta välistanud poliitikasse naasmist.
Nn kolme õe (tema, Yana Toom ja Oudekki Loone) osalenud ja praeguseks Keskerakonnast lahkunud Olga Ivanova rääkis küllaltki värvikalt oma poliitikakarjääri algusaastatest ning erakonna siseelust.
Kas poliitika tundub seest poolt sama hirmutav kui väljaspoolt?
See on inimeses kinni. See on inimese enda valmisolek välja astuda oma mugavustsoonist. Poliitika on üldse selline tegevus, mis paljudele ei sobi.
Mis teeb poliitika raskeks? Mis on see, mille jaoks on vaja kindlaid isikuomadusi?
Töö riigikogus on üldse midagi muud kui töö parteis. Ma alustasin noortekogu tööga. See oli organisatsiooni tasemel väga lõbus ja tore ning ma arvan, et me kõik olime tollel hetkel sellest tööst vaimustuses. Seda oli isegi tööks raske nimetada, sest see oli pigem vabatahtlik tegevus. Alguses oli küll pigem parteitöö, siis juba päris erakond. See nõudis oskust inimestega suhelda, kaasa mõelda, kaasa rääkida jne. See oli suhteliselt keeruline ka just Ida-Virumaal, kus noored olid ühiskondliku töö suhtes passiivsed. Seda teed nad tavaliselt ei vali, nad mõtlevad pigem igapäevase töö peale. Ja kuidas peale kooli ja gümnaasiumi pigem raha teenida. See oli väga põnev, kui lapsed ja noored olid koos meiega valmis üritusi korraldama. Tol hetkel, kui ma tõmbasin Narva noori kaasa, siis nemad ütlesid, et see oli parim integratsiooniprojekt üldse. Siis nad hakkasid kasutama ka eesti keelt, mis neil oli olemas, aga Narvas palju praktikat ei saanud. Nagu ka minuga. Ma olen Kohtla-Järvelt pärit tüdruk. Mul oli väga hea eesti keele õpetaja, mul oli hea sõnavara, aga mul ei olnud keele kasutamise oskust. See tuli alles Tallinnas.