Pamela Andersoni arvates on Julian Assange nagu holokaustis ellujäänu (1)

Inna-Katrin Hein
Copy
Pamela Anderson septembris 2017
Pamela Anderson septembris 2017 Foto: LaurentVu/SIPA /Scanpix

USA näitlejanna Pamela Anderson avaldas Twitteris WikiLeaksi asutajale Julian Assange’ile toetust, viidates holokaustiteemalisele luuletusele.

51-aastase Andersoni arvates on 47-aastane Assange midagi samasugust läbi elanud nagu holokaustis ellujäänud, kuna pidi kaua aega kannatama, teatab thesun.co.uk.

Briti politsei vahistas Assange’i 11. aprillil pärast seda, kui Ecuador oli temalt varjupaiga õiguse ära võtnud. USA diplomaatilisi ja militaarseid saladokumente lekitanud Assange elas Londonis Ecuadori saatkonnas seitse aastat, mille vältel teda mitmed kuulsused, kaasa arvatud Pamela Anderson külastasid.

Julian Assange 1. mail 2019
Julian Assange 1. mail 2019 Foto: DANIEL LEAL-OLIVAS / AFP/Scanpix

Briti kohus mõistis talle 50-nädalase vangistuse 2012. aasta kautsjonireeglite rikkumise eest. Kohtu teatel läks Ecuadori saatkonnas elanud Assange jälgimine Briti politseile maksma 16 miljonit naela (18,5 miljonit eurot) maksumaksjate raha.

USA ootab Assange’i väljaandmist, et ta saladokumentide lekitamise eest kohtu alla anda. Rootsis aga süüdistasid teda kaks naist seksuaalses ahistamises ja vägistamises.

Meedia on spekuleerinud, kas Anderson ja Assange on paar, kuid sarja «Rannavalve» kunagine staar eitab seda.

Pamela Anderson detsembris 2018
Pamela Anderson detsembris 2018 Foto: Gartner / imago/Scanpix

«Olen Assangele lähedane inimene, rohkem ma ei kommenteeri. Minu silmis on ta mees, kes julgeb poliitikute mängudele ja ringkaitsele vastu astuda,» teatas näitlejanna.

Ta postitas Assange’ist pildi, mille juures on tekst: «First they came for Assange, and I did not speak out – because I was not a journalist» (Alguses nad tulid Assange järele, ma ei öelnud mitte midagi, sest ma ei ole ajakirjanik).

Tegemist on viitega saksa pastori Martin Niemolleri luuletusele, milles ta väljendab kahetsust, et ta ei astunud natside vastu, kui nad hakkasid vangistama juute ja teistesse vähemusgruppi kuulujaid ning poliitiliselt aktiivseid inimesi.

USA holokausti mälestusmuuseumis mainitakse lisaks juutidele natside sihtmärkidena sotsialiste, ametiühingute juhte, mustlasi ja veel paljusid teisi.

Niemoller võtab oma luuletuse kokku: «Siis tulid nad mulle järele ja enam ei olnud kedagi, kes oleks minu eest seisnud».

Anderson kirjutas veel oma tviidis: «Kui sõda alustatakse valedega, siis rahu saabub koos tõega».

Veel ei ole teada, kas Briti võimud võivad Assange’i anda välja Rootsile, kus teda varem sooviti anda kohtu alla kahe naise vägistamises süüdistatuna või hoopis USAle, kus teda võib oodata karm kohus, kuna ta sai endiselt luureanalüütikult Chelsea Manningilt saladokumente, avalikustades need WikiLeaksis.

Anderson on avaldanud kogu Assange’i süüdistamise ja Ecuadori saatkonnas varjamise saaga ajal talle toetust.

Julian Assange 1. mail 2019
Julian Assange 1. mail 2019 Foto: DANIEL LEAL-OLIVAS / AFP/Scanpix
Kommentaarid (1)
Copy
Tagasi üles