Video: suri «Tähesõdade» filmides Chewbaccat kehastanud näitleja Peter Mayhew

Peter Mayhew (Chewbacca) ja Harrison Ford (Han Solo) 1977. aasta «Tähesõjad» filmis

FOTO: imago stock&people / imago images / United Archives/Scanpix

Suri mitmes «Tähesõdade» («Star Wars») filmis karvast intelligentset olendit Chewbaccat mänginud Inglise-USA näitleja Peter Mayhew.

Pere teatel suri Mayhew 30. aprillil 74-aastasena oma kodus Texases Boydis, edastab time.com.

221-sentimeetrine näitleja kehastas fännide poolt armastatud karvast tegelast «Tähesõjad» filmides III – VII. Chewbacca oli Han Solo (Harrison Ford) lahutamatu kaaslane ja Millennium Falconi kaaspiloot.

Kaader filmist «Tähesõjad: osa IV - Uus lootus». Pildil Peter Mayhew Chewbaccana, Mark Hamill Luke Skywalkerina, Alec Guinness Obi Wan Kenobina ja Harrison Ford Han Sologa

FOTO: Rights Managed / LUCASFILM LTD / Ronald Grant Arc/Scanpix

2015. aasta filmis «Tähesõjad: Jõud tärkab» jagas ta Chewbacca rolli soomlase Joonas Suotamoga, kes hiljem selle rolli pensionile jäänud Mayhewlt üle võttis.

«Chewbacca roll oli tema jaoks väga tähtis, ta pühendus sellele kogu südamest. Talle olid tähtsad ka «Tähesõdade» kaasnäitlejad, nad moodustasid ühe suure pere,» teatas lahkunud näitleja pere.

Mayhewl tekkis «Tähesõdade» filmide kaasnäitlejatega eluaegne sõprus ning ta oli ka selle filmisarja fännide seas väga populaarne, esinedes ja rääkides Chewbaccast paljudel filmisündmustel.

«Tähesõjad: osa V - Impeeriumi vastulöök». Pildil Peter Mayhew Chewbaccana

FOTO: Rights Managed / LUCASFILM / Ronald Grant Archive/Scanpix

«Tähesõdades» Luke Skywalkerit mänginud Mark Hamill kirjutas Twitteris Mayhew järelehüüdes, et ta oli suur mees, kellel oli kuldne süda ning ta oli sõprade suhtes alati lojaalne.

«Mul on hea meel, et elu mind temaga kokku viis. Õppisin temalt palju, olen tänu temale parem inimene,» lisas Hamill.

Ka mantlipärija, soomlane Joonas Suotamo mälestas sotsiaalmeedias oma mentorit öeldes, et Mayhew oli talle kallis ja tähtis inimene. 

Han Solo kehastaja Harrison Ford teatas, et tema ja miljonid teised inimesed ei unusta Peter Mayhewd. 

Pere teatel tegeles Mayhew heategevusega, olles mitmes organisatsioonis aktiivne liige. Ta asutas ka omanimelise fondi Peter Mayhew Foundation, mille eesmärgiks oli aidata inimesi, kes põevad raskeid haigusi või on kogenud midagi väga traumaatilist.

Ühendkuningriigis Richmond upon Thamesis 19. mail 1944 sündinud Peter Mayhew töötas Londoni King’s College Hospitali radioloogia osakonnas medõena, kui režissöör George Lucas ta 1976. aastal leidis ja «Tähesõdade» filmi proovivõttele kutsus.

See tõi kaasa elumuutuse, sest ta kinnitati Chewbacca rolli.

Peter Mayhewd leinavad abikaasa Angie ja kolm last. Ta mälestusteenistus toimub 29. juunil Texases Boydis.

Peter Mayhew 2000. aastal Saksamaal Hannoveris

FOTO: imago stock&people / imago images / Future Image/Scanpix