Keskerakonna endisel liikmel Olga Ivanoval sai hiljuti läbi nelja-aastane tööaeg riigikogus. Paljude silmis ebaõnnestunud ja pigem vastuoluline poliitik näeb ennast aga teisest küljest. Erakonna siseselt palju poleemikat tekitanud Olga rääkis ema ja onu surmast ning selgitas, miks ta oma peret meedia eest kaitseb.
Ma sain Olga Ivanovaga kokku märtsikuu lõpus Telliskivi loomelinnakus. Me leppisime kokku, et me teeme intervjuu Frenchy kohvikus, aga me pidime sealt ära minema. Kuna oli lõunaaeg ja palju rahvast käis söömas, siis me ei saanud piltide tegemise ajal lauda broneerida.
Aga ei olnud viga. Kui saime pildid tehtud, siis võtsime oma asjad ja läksime kõrvalolevasse «Kärbes» baari. Seal oli palju rohkem ruumi ning vaiksem õhustik. Võtsime Olgaga nurgas olevas laua istet, et meie kedagi ei segaks ja keegi meid ei segaks.
Enne Olga elu ja tegemiste juurde minemist, rääkisime pikalt poliitikast (avaldub hiljem eraldi artiklina). Olga avas sellega ukse maailma, millest mul polnud aimugi. Poliitikavõhikuna oli põnev kuulda, kuidas kardinate taga töö käib ja kuidas päriselt poliitikat tehakse.
Kuid mina olin seal, et rääkida Olga Ivanovaga tema elust ja tema teekonnast selle ajani, mil me koos laua taga, teineteise vastas istusime.
Ja ta rääkis mulle palju intrigeerivat.
Kust sa pärit oled?
Kohta-Järvelt.
Mida noores eas Kohtla-Järvel teha oli? Milline oli sinu esimene kokkupuude poliitikaga?
Gümnaasiumi ajal olin aktiivne noor neiu ja tahtsin tegeleda igasuguste projektidega. Noortevolikoguga liitusin ma siis, kui ülikooli läksin. Mul oli hästi tore klassijuhtaja. Mul on sellest ajast meeles, kuidas integratsioon väga hästi toimib. Kümnendas klassis läksime 12 päevaks Saaremaale. Me ei osanud seal väga hästi eesti keelt rääkida. See on umbes sama, nagu sa ei oska ujuda ja siis visatakse tundmatus kohas vette ja hakkad kuidagi ujuma.