Võõrastele meestele korvi andnud 18-aastase tütarlapse õhtu lõppes lasuga pähe

18-aastane Sadie Nicholls sai õhupüssist kuuli pähe.

FOTO: Sadie Nicholls/Facebook

Inglismaal tulistati õhupüssist 18-aastast tütarlast, kellele oli lähenenud kamp Ida-Euroopa mehi. Tüdruk pääses rünnakust eluga.

Inglismaalt Maidenheadist pärit 18-aastane Sadie Nicholls oli öösel väljas tähistamas sõbra sünnipäeva, kui talle ja ta sõbrannale lähenesid kuus meest, vahendab Daily Star. Rünnak leidis aset 14. aprilli öösel kell 1 Queen of Hoxtoni baaris, kust tüdrukud ostsid parasjagu toitu ja vett.

Sadie sõnul üritasid mehed tüdrukutega rääkida ja tegid komplimente. Kui tüdrukud neid vältisid, pani üks meestest oma jaki Sadie õlgadele. «Ma ütlesin, et ta läheks eemale ja jätaks meid rahule. Nende arust oli see naljakas,» kirjeldas tütarlaps juhtunut.

Umbes kaks minutit hiljem tulistati õhupüssist Sadie sõbrannat kätte. Järgmine kuul tabas Sadie pead, tüdruk kukkus pikali ning haavast hakkas verd voolama. Kui Sadie teadvusele tuli, olid mõned meestest veel seal. Tüdruk karjus neile, et nad kaoksid minema.

Seejärel jooksid mehed ära ning kiirabi viis tüdrukud haiglasse. Sadie peahaav vajas kolme õmblust, kuid arstidel ei õnnestunud kildudeks purunenud kuuli täielikult eemaldada. Veel pole teada, kas metallitükid, mis Sadie pähe jäid, kahjustavad jäädavalt tüdruku tervist.


Sadie (vasakul) sõbrannaga.

Sadie on veendunud, et rünnak on seotud meestega, kellele ta sõbrannaga korvi andis. Tüdruku sõnul olid mehed 40–50-aastased idaeurooplased. «Palun olge ettevaatlikud, kui väljas käite, ning püsige alati seltskonnas,» pani Sadie teistele südamele.

Juhtunuga seoses pole kedagi arreteeritud.

Õhupüss on püss, mille kuul väljub rauaõõnest suruõhu toimel. Relvaekspert Allen Leego on Postimehele öelnud, et 15–20 meetri pealt lastes võib tänapäeva õhupüss tekitada samasuguse vigastuse nagu väikesekaliibriline vintrelv.

Pealegi kasutatakse paljudes õhupüstolites ümaraid, väga väikese õhutakistusega metallkuule, mis tõsiseid vigastusi põhjustavad.

Vaata pilte Sadie peahaavast SIIT.

Tagasi üles