Eurolaulu Raadio

Sünne Valtri bändi trummar peab veel üht üllatavat ametit

Kontsert «Kõigi Eesti Laul» lauluväljakul, esineb Sünne Valtri bänd.

FOTO: Mihkel Maripuu

Sünne Valtri uues bändis trumme mängiv Gert Gregor Källo on kuulunud üle aasta aja abipolitseinike ridadesse.

Põhja prefektuuri Facebooki lehel teatatakse, et Sünne Valtri bändi trummarit võib kohata tänaval abipolitseiniku vormis. «Ega bändimehed palju politseinikest erinegi, mõlemad hoiavad ühtmoodi kokku. Jah, politseinikud on ka inimesed,» ütles Källo, kes tegi bändiga esimese avaliku etteaste pühapäeval toimunud «Kõigi Eesti» kontserdil.

Perekonna mõjutustel vabatahtlikuna turvalisust tagama tulnud Källo leidis politseis eest hea meeskonna ja võimaluse proovida vabal ajal täiesti teistmoodi elu. «Ma alguses ei uskunud, et jään abipolitseinike sekka pidama, aga olen väga rahul ja see töö on äge,» ütles muusik.

Siiani on Källo peamiselt tegelenud korrakaitsega: patrull, ennetustöö ja avalike ürituste turvalisus. «Aga kui võimalus avaneb, tahaksin kindlasti proovida ka krimkaliini ja piirivalvet,» ütles ta.

Inimestele, kes abipolitseinikega liitumist kaaluvad, soovitab Källo see kindlasti ära proovida. «Midagi kaotada ei ole ning iga kord, kui politseinikega koos välja minna, õpid midagi uut kas siis selle töö, inimeste või enda kohta,» ütles trummar.