Nike

Austraalias päästeti krokodillidest kubisevalt alalt paar, kes kirjutas mudale «help»

Austraalia Põhjaterritooriumil päästeti krokodillidest kubisevale alale lõksu jäänud noored

FOTO: EPA/Scanpix

Austraalias Põhjaterritooriumil päästeti Keep Riveri rahvuspargi krokodillidest kubisevast piirkonnast kaks noort, kes olid sinna lõksu jäänud.

20-aastane Colen Nulgit ja 18-aastane Shantelle Johnson olid 14. aprillil kala püüdmas ja kui nad õhtul oma autoga sealt ära sõitma hakkasid, jäid mutta kinni, teatab cnn.com.

«Olime piirkonnas, kus on palju harikrokodille ja see tegi kõhedaks. Õhtul tuli tõus ja me arvasime, et vesi tõmbab meid kaasa. Või meid ründavad metsloomad, kaasa arvatud dingod,» sõnas Nulgit pärast päästmist.

Harikrokodill (Crocodylus porosus)

FOTO: Marineland Melanesia / AFP/Scanpix

Mehe sõnul oli talle varasemast teada, et Põhjaterritooriumi harikrokodillid ei karda inimesi, sest ka inimesed on nende jaoks saak.

Nulgit ja Johnson kirjutasid mudale suurelt «help» (appi), lootes et kui neid tullakse päästekopteriga otsima, siis päästjad näevad seda.

Austraalia Põhjaterritooriumil päästeti krokodillidest kubisevale alale lõksu jäänud noored

FOTO: EPA/Scanpix

«Olime lootust kaotamas, sest selles piirkonnas on harva inimesi ja ega sealt ka väikelennukeid just sageli üle ei lenda,» sõnas austraallane.

Kui noored ei jõudnud 14. aprilli õhtul oma kodulinna, rahvuspargist 1,5 tunni autosõidu kaugusel asuvasse Kununurrasse tagasi, helistas Johnsoni ema politseisse.

15. aprilli varahommikul üüris Kununurra politsei kohalikult lennufirmalt väikelennuki, et kadunud noored leida.

Kui Nulgit ja Johnson kuulsid kauguses lennuki lendamise heli, süütasid nad kiiresti lõkke, et ka selle abil oleksid nad päästjatele nähtavad.

«Kui nad ei oleks mudale kirjutanud abipalvet, süüdanud lõket ja teatanud enne kalapüügile minemist, kuhu nad lähevad, siis oleks nende otsimine võinud kesta pikka aega,» teatas politsei.

Nulgiti teatel ei loobu nad selle juhtumi pärast looduses seiklemast, kuid järgmistel kordadel on nad paremini ette valmistunud ja võtavad kaasa abivahendeid.

Nulgiti sõnul olid nad nagu Bear Gryllsi seikluslikus ellujäämisseriaalis, kuid ilma kuulsa saatejuhita.

Harikrokodill (Crocodylus porosus) on India idaosas, Sri Lankal, Kagu-Aasias ja Austraalia põhjaosas elav suur roomaja.

Harikrokodill (Crocodylus porosus)

FOTO: Jurgen Freund /Scanpix

Täiskasvanud isase pikkus on tavaliselt 4,8–5 meetrit, aga ta võib kasvada isegi 7 meetri pikkuseks. Emased on väiksemad, pikkusega 2,7–3,1 meetrit.

Harikrokodill võib elada merekeskkonnas, peamiselt elab ta aga jõgede suudmealadel ja soodes. Harikrokodill on üks inimesele ohtlikumaid krokodillilisi.