Kes on ralliäss Ott Tänaku parem käsi, kes haldab muuhulgas ka rallimeistri Instagrami kontot?

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Ott Tänak oma filmi esilinastusel. Kino Kosmos, Tallinn.
Ott Tänak oma filmi esilinastusel. Kino Kosmos, Tallinn. Foto: Madis Sinivee / Scanpix

Täna kell 20.00 tutvustab Kanal 2 ajakirjanduslik telemagasin «Radar» meest, kes on ralliäss Ott Tänaku paremaks käeks ja haldab muuhulgas rallimeistri Instagrami kontot. Veel uurib «Radar» lugu, miks ühe politseiniku öö patrullis tipnes kohtus süüdi mõistmisega.

«Kuidas mina sinna sattusin - siiamaani imestan selle üle!» ütleb Henri Rump. Rump on Saaremaalt pärit rallifänn, kes oli enda sõnul tavaline «õlinäpp» ja ei teadnud meediasuhtlusest midagi.

Tänak aga teadis, et Rump teeb hobikorras videoid ja tegeleb sotsiaalmeediaga. «Ühel hetkel tegi Ott mulle pakkumise, et äkki lähen järgmine aasta temaga MM-karusselli,» ütleb Rump. Tänaseks on Rumpist saanud lisaks Tänakule kogu Toyota tiimi sotsiaalmeedia turundaja.

Tänak ja Rump pole mitte ainult ühekülapoisid. Mis neid veel seob, selgub juba saates!

Meenutades üht 2013. aasta varahommikul toimunud tapmist, tõstatab «Radar» küsimuse, milline vahe on inimese surnuks peksmises osalenud mehel ning politseinikul, kes korrarikkuja füüsilist jõudu kasutades maha surub. «Radar» teeb intervjuu endise politseinikuga, kelle jõuvõtted ühel saatuslikul ööl, maksid talle töö.

«Radar» uurib, kas nüüd juba endise politseiniku Martin Lohki kuritegu oli nii karm, et teda võimuliialduses süüdistada või võinuks probleemi lahendada ka politseis sees.

«Suurt pettumust valmistab see, kuidas sisekontrollibüroo, kus peaksid töötama pädevad ametnikud, lasid sellisel asjal juhtuda.  Kõik need ametnikud, kes seda asja uurisid, oleksid pidanud seda adekvaatse pilgu alt vaatama,» süüdistab Martin Lohk tema tegevust uurinud politsei-ja piirivalveameti sisekontrollibüroo ametnikke.

«Ma olen veendumusel, et vägivald tekitab vägivalda,» pareerib omakorda politsei- ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher. «Kui me täna aktsepteeriksime seda ja näitaksime seda videot sisekaitseakadeemias noortele politseinikele ja ütleks, et see on ok, nii võib

käituda, mis siis järgmine olukord oleks?»   

Ajakirjanduslik telemagasin «Radar» on Kanal 2s täna kell 20.00, kohe pärast «Reporterit».

Tagasi üles