PILDID JA VIDEO Uskumatu vedamine: lennuk kukkus Long Islandil keset elurajooni, ükski inimene ei saanud surma

Inna-Katrin Hein
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Ameerika Ühendriikides New Yorgis Long Islandil leidis väikelennukiga aset õnnetus, milles piloot ja kaks reisijat ellu jäid.

Ühemootoriline Cessna oli 14. aprillil tagasilennul Niagara joa juurest New Yorki, kui see Valley Streami elurajoonis alla kukkus, sattudes elektriliinile ja jäädes sabaosaga selle külge rippuma, teatab Caters News.

New Yorgi väikelennukiõnnetuses jäid kolm pardal olnud inimest ellu
New Yorgi väikelennukiõnnetuses jäid kolm pardal olnud inimest ellu Foto: PETER GERBER / CATERS NEWS / Caters News Agency/Scanpix

Sündmuskohale kutsuti tuletõrje ja politsei, mille esindajate teatel olid alla kukkunud lennuki pardal korealased, 27-aastane piloot Kim Dongl ning reisijatena 29-aastane Hong Joo-na ja 26-aastane Jung Woo.

Nad rentisid Cessna lennuki New Yorgi Farmingdale’i Republic lennuväljalt.

Uurimine näitas, et New Yorki tagasilennul sattusid nad tihedasse uttu ja see võis põhjustada lennuõnnetuse. Piloodi teatel üritas ta kuuel korral maanduda, kuid ta ei näinud ta Farmingdale’i lennuväljal maandumisrada. Ta üritas ka New Yorgis Queensis asuvale John Kennedy lennuväljale maanduda, kuid ka see ebaõnnestus.

Lennukil lõppes kütus otsa ja see kukkus Long Islandil Valley Streamis alla.

Allakukkumisel mitte keegi pardal olnutest eriti vigastada ei saanud. Kõige suurem vigastus oli Hongil, kes väänas oma paar sõrme välja.

Valley Streamis oli lennuki kukkumise tõttu elektriliinidesse mõnda aega elektrikatkestus.

New Yorgi väikelennukiõnnetuses jäid kolm pardal olnud inimest ellu
New Yorgi väikelennukiõnnetuses jäid kolm pardal olnud inimest ellu Foto: PETER GERBER / CATERS NEWS / Caters News Agency/Scanpix

USA lennundusamet uurib 14. aprillil aset leidnud õnnetust.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles