L, 4.02.2023

Kaitseväe orkestri rokkbändi ajateenijad: vaid muusikategemisega ajateenistust ei läbi

Raadio Elmar
Kaitseväe orkestri rokkbändi ajateenijad: vaid muusikategemisega ajateenistust ei läbi
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments

Kaitseväe orkestri ajateenijate rokkbänd «Kitarripatarei» esines raadio Elmar LIVE stuudios. Ansambli liikmed Patrik Sebastian Unt ja Kristjan Luik andsid teada, et bändi järgmine suurem avalik esinemine on 23. aprillil Tallinna Vabaduse väljakul.

Eesti Kaitseväe ajateenija Unt rääkis raadiole Elmar, et orkestri liikmete ajateenimine vaid muusikategemisega ei piirdu. «Ajateenistuse alguses oli vaja läbida kas sõduri baaskursus või laskurikursus. Ehk käisime metsas, lasime relvast ja pärast seda oleme saanud jätkata oma teenistust kaitseväe orkestris,» täpsustas Unt.

Unt lisas, et Kaitseväe orkestri ajateenijate teenistusalasteks ülesanneteks on osaleda orkestri koosseisus, samal ajal teevad mehed ka lauluansamblit ning rokkbändi «Kitarripatarei».

«Esinemisi on küllaltki palju, elu lihtne pole. Pärast seda, kui käisime telesaates esinemas, läks me elu eriti tuliseks,» vihjas ajateenija Luik bändi kasvavale populaarsusele ja tihedale esinemisgraafikule.

Mehed rääkisid eeldustest, mille alusel ajateenijate orkestrisse uusi liikmeid vastu võetakse. «Kindlasti peab olema muusikaline eeldus. Võiks olla taust näiteks lastemuusikakoolist, Georg Otsa koolist või muusikaakadeemiast. Samas meil oli üks trummar, kes lihtsalt mängis väga hästi. Seega, hea ettemängimise korral võib samuti orkestrisse sisse saada,» tõi Unt välja.

 «Mina isiklikult mängin saksofoni ja olen Kaitseväe orkestri koosseisus. Kes puhkpilli mängida ei oska, osalevad rivitrummi välimängudel,» täpsustas Unt.

Kaitseväe orkestri rockbänd
Kaitseväe orkestri rockbänd Foto: Ele Adamson / Raadio Elmar

Luik tõi välja, et tema kuulub trummimängijate ridadesse. «Meie kütame rivitrumme õppida. See on väga huvitav kogemus. Eriti veel inimesele, kes pole varem kunagi trumme õppinud,» täpsustas Luik.

Luik lootis, et mehed hakkavad tulevikus pilli mängima ka väljaspool kaitseväge. «Inimesed on head ja omavaheline läbisaamine on mõnus. Proovid sujuvad samuti kenasti,» lisas Luik.

Unt tõi välja, et bänd «Kitarripatarei» esineb 23. aprillil Veteranide Rockil. Ajavahemikul 19.00–22.00 oodatakse kõiki osa võtma Veteranipäevale pühendatud kontserdist Tallinna Vabaduse väljakul. Lisaks ajateenijate rokkbändile esinevad laval Tanel Padar, Elephants From Neptune, Pedigree ja Pööriöö.

Raadio Elmar LIVE stuudios esitas bänd kaks lugu, Genialistide laulu «Anna mulle end» ning Marten Kuninga poolt kuulsaks lauldud loo «Oota mind veel».

Kuula ajateenijatega tehtud intervjuud SIIT:

Märksõnad
Tagasi üles