T, 28.03.2023

Jõukat erasaare omanikku süüdistatakse poevarguses

Inna-Katrin Hein
Jõukat erasaare omanikku süüdistatakse poevarguses
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Poevaras. Pilt on illustreeriv
Poevaras. Pilt on illustreeriv Foto: Andriy Popov / PantherMedia /Scanpix

Ameerika Ühendriikides Floridas arreteeris politsei möödunud laupäeval mehe, keda süüdistatakse Kmart poest varastamises.

Uurimine näitas, et tegemist on 59-aastase jõuka Andrew Lippiga, kes paar päeva enne poevargust ostis Key Westi saarestikus 8 miljoni dollari (7 miljoni euro) eest erasaare, teatab abcnews.go.com.

Politsei teatel pani Lippi poevargused toime ajavahemikul 30. märtsist kuni 4. aprillini, viies kaupa 300 dollari (264 euro) eest.

Lippi ostis Key Westis saare, mis varem kuulus USA tuntud kinnisvaraärimehele ja filantroobile Edward Knightile.

Lippile kuulub Key Westis veel kinnivara, 12-toaga villa, kus MTV kanal võttis 2006 üles sarja «The Real World». Nüüd on see villa Airbnb kaudu üürile antud ja öö seal maksab 1800 dollarit (1584 eurot).

Lippi viis Kmarti poest LED pirne, voodipesukomplekte, 55 dollarit (48 eurot) maksava Hamilton Beach kohvimasina ja Keurigi kohvimasina, mille hind on 150 dollarit (132 eurot).

Keurigi kohvimasin. Pilt on illustreeriv
Keurigi kohvimasin. Pilt on illustreeriv Foto: SHANNON STAPLETON / REUTERS/Scanpix

Mees viis kohvimasinate karbid hiljem poodi öeldes, et ta ikkagi ei soovi neid ja pood maksis talle raha tagasi. Lippi oli Keurigi kohvimasina karpi pannud korvpalli ja teise karpi vana kohvimasina ning pood ei kontrollinud kohe, mis karpides oli. Tagastatud voodipesukomplektides olid vanad aluslinad ning LED pirnide karpides paber.

Kmarti töötajad panid tähele, et neil on laos kaupa puudu ja nad hakkasid uurima ning siis leiti, et kauba tagastanud isik oli karpidesse pannud midagi muud.

Kmart kauplus. Pilt on illustreeriv
Kmart kauplus. Pilt on illustreeriv Foto: imago stock&people / imago/Levine-Roberts/Scanpix

Lippi eitab poevargust ja kaubakastidesse teiste asjade panemist.

Poevarguses süüdistatav mees vabastati ilma kautsjonita ja ta peab 18. aprillil Miamis kohtu ette astuma.

Rikkad ja kuulsad on ka varem poevargusega vahele jäänud.

Kohus mõistis 2002 Hollywoodi staari Winona Ryderi poevargustes süüdi ning talle määrati kolme aasta pikkune tingimis karistus, ta pidi tegema 480 tundi ühiskondlikult kasulikku tööd ja maksma ligi 3000 dollarit (2640 eurot) trahvi.

Näitleja Lindsay Lohan sai 2011 kohtulikult karistada 2500 dollari (2200 eurot) väärtusega kaelakee varguse eest ja ta pidi tegema pikalt ühiskondlikult kasulikku tööd.

Märksõnad
Tagasi üles