Ekspert väidab, et printsess Diana väike vigastus sai saatuslikuks, sest oli vales kohas

Printsess Diana.

FOTO: MEGA, TopFoto/Scanpix

Walesi printsessi Diana surma uurinud kriminaalpatoloog väidab uues raamatus, et printsessi imetilluke vigastus tappis ta vaid seetõttu, et oli vales kohas. 

Suurbritannia parim kriminaalpatoloog Dr. Richard Shepherd on uurinud printsess Diana surma ning väidab oma uues raamatus, et naise vigastus ei oleks pidanud saama saatuslikuks, kirjutab Page Six.

Printsessi surma uurinud Dr. Shepherd väidab, et naine suri vaid seetõttu, et veresoone rebend oli vales kohas- peidetud sügavale kopsu.

«Diana vigastus on nii spetsiifiline. Arvan, et ma ei ole midagi sellist varem oma karjääri jooksul näinud,» kirjutab Shepherd uues raamatus.

«Diana surm on klassikaline näide meie igapäevasest ütlusest «kui ainult»,» jätkab patoloog. «Kui ainult ta oleks eesoleva istmega saanud pihta teise nurga alt. Kui ainult oleksid nad sõitnud 10 miili tunnis aeglasemalt.» 

Pariisi tunnelis 1997. aastal toimunud autoavariis saadud vigastused olid Diana jaoks kahjuks saatuslikud. Kõik, mis oleks teda saanud päästa, oli tema enda võimuses, kinnitab Shepherd.

«Kui ta oleks ainult turvavööd kandnud,» kirjutab mees raamatud. «Kui ta oleks olnud kinnitatud, oleks printsess avalikkuse ette mõned päevad hiljem tulnud vaid sinise silmaga, ehk natuke valudes murtud ribide tõttu või katkine käsi kaelas.»

Printsess Diana auto peale avariid Pariisis, 31. august 1997.

FOTO: AFP/Scanpix

Tagasi üles