P, 24.09.2023

Peruus vangis istunud 25-aastane narkomuulatar võib peagi saada ropprikkaks

Elu24
Facebook
Comments
Peruus kinni istunud Michaella McCollum elab nüüd glamuuritari elu.
Peruus kinni istunud Michaella McCollum elab nüüd glamuuritari elu. Foto: Michaella McCollum/Instagram

2013. aastal Peruus narko smugeldamisega vahele jäänud ja kolmeks aastaks vangi pandud iirlanna Michaella McCollum elab nüüd glamuuritari elu ning võib peagi saada hulga rikkamaks.

20-aastaselt kokaiini smugeldamise eest vangi pandud iirlanna istus kolm aastat Peruus vangis, kuid on nüüd selle elu seljataha jätnud, vahendab The Sun. Nüüdseks 25-aastane kahe lapse ema on juhtunust raamatu kirjutanud ning käib produtsentide vahet, et sellest telesari vändataks.

McCollumi raamat «House of Women» (eesti keeles «Naiste maja») räägib aastatest, mille ta veetis Lõuna-Ameerika kinnipidamisasutuses. Raamat pidi välja antama möödunud aastal, kuid see lükati edasi.

Michaella McCollum käib produtsentide vahet, et oma elust telesari vändata.
Michaella McCollum käib produtsentide vahet, et oma elust telesari vändata. Foto: Michaella McCollum/Instagram

Nüüd on kurikuulus smugeldaja, kellest kirjutati aastate eest terve maailma meedias, kohtunud Londonis teleproduktsiooni firma esindajatega ning kui projekt läheb töösse, vändatakse naise elu raskematest aastatest teleseriaal.

Lähedalseisva allika väitel saaks McCollum «väga rikkaks», kui temast tõesti sarja peategelane saab. «Tõsielulistel krimilugudel põhinevad draamasarjad pole kunagi varem nii edukad olnud kui praegu ning uut materjali otsitakse kogu aeg. Nõudlus on tohutu, päriselu on sageli veidram kui väljamõeldis,» rääkis allikas.

Ühes on tal kindlasti õigus: krimisarjad, näiteks Netflixi «Meelekütt» («Mindhunter») ja narkoparun Pablo Escobari elul põhinev «Narcos», on tõesti praegu väga popid. Viimasel ajal on läbi löönud ka krimidokid, nagu «Vestlused tapjaga: Ted Bundy lindid» («Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes») ja «Madeleine McCanni kadumine» («The Disappearance of Madeleine McCann»).

Žanr on nautinud võidukäiku 2014. aastast saati, mis mõrvamüsteeriumist kõnelev taskuhääling «Serial» suurt tähelepanu äratas.

Briti naised Michaella McCollum ja Melissa Reid mõisteti 2013. aastal süüdi kokaiinikaubitsemises ning neile määrati kuue aasta pikkune vanglakaristus. McCollum vabastati 2016. aasta kevadel tingimisi, hiljem saadeti Inglismaale tagasi ka Reid.

Naised peeti kinni 2013. aasta augustis Lima rahvusvahelisel lennuväljal. Mõlemal naisel olevat olnud pagasis kokaiini, mida nad võimude sõnul tahtsid riigist välja smugeldada.

Narkomuuladena vahele jäänud Michaella McCollum (vasakul) ja Melissa Reid.
Narkomuuladena vahele jäänud Michaella McCollum (vasakul) ja Melissa Reid. Foto: SCANPIX

Naised ei tunnistanud end esmalt süüdi. Nad selgitasid, et ei teadnud, mis oli neile usaldatud pakkides, mis nad pidid Hispaaniasse viima. Reidi ja McCollumi sõnul sunniti neid kulleriteks relvaähvardusel. Naiste jutt muutus eeluurimise ajal.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles