MacKenzie Bezos saab maailmas rikkuselt kolmandaks naiseks

Jeff ja MacKenzie Bezos 2017. aasta veebruaris

FOTO: Jerod Harris / AFP/Scanpix

Amazoni asutajale ja juhile Jeff Bezosele jääb pärast lahutust enamik Amazoni aktsiatest ning ta naine MacKenzie Bezos saab jõukuselt kolmandaks naiseks maailmas.

55-aastasele Jeff Bezosele jääb 75 protsenti Amazoni aktsiatest, mille väärtus on 97,5 miljardit dollarit (86 miljardit eurot) ning talle jääb ka suur hääleõigus, teatab theguardian.com.

48-aastasele MacKenzie Bezosele jääb Amazonis väiksem osa aktsiatest ja ta loobub hääleõigusest, saades vastu 35,6 miljardit dollarit (31 miljardit eurot).

Jeff ja MacKenzie Bezos 2018 Vanity Fairi Oscari peol

FOTO: Danny Moloshok / Reuters/Scanpix

MacKenzie Bezos teatas Twitteris, et ta on sellise lahtuskokkuleppega nõus ning loobus hea meelega aktsiatest ja hääleõigusest.

Lisaks andis MacKenzie Bezos ära ka kontrolli kosmosefirma Blue Origin ja väljaande The Washington Post üle. Jeff Bezos ostis selle väljaande 2013. aastal 250 miljoni dollariga (222 miljonit eurot).

Paar teatas juba varem Twitteris, et kasvatavad edaspidi oma nelja last koos ning jäävad äripartneriteks ja sõpradeks.

Bezosed andsid lahutusavalduse Washingtoni osariigis ja lahutus peaks jõustuma 90 päeva pärast.

Forbesi andmetel saab MacKenzie Bezosest maailmas jõukuselt kolmas naine. Teda edestavad kosmeetikafirma L’Oreal pärijanna Francoise Bettencourt Meyers ja kaubamajadeketi Walmart omanik Alice Walton.

Bezosed, kes asutasid 1994. aastal koos maailma suurima e-kaubanduse ettevõtte Amazon, teatasid 9. jaanuaril sotsiaalmeedias, et nad lähevad lahku. Nad olid abielus 25 aastat.

USA tabloid National Enquirer avaldas aasta alguses loo, et maailma kõige rikkamal inimesel Jeff Bezosel on uus naine, kunagine uudisteankur ja helikopteripiloot Lauren Sanchez.

Lauren Sanchez

FOTO: ZUMAPRESS.com/scanpix

Selgus, et Bezose uus suhe tuli päevavalgele Lauren Sanchezi venna Michael Sanchezi kaudu, kes edastas info kõmuväljaandele.

Lisaks jõudsid ajakirjanikeni Jeff Bezose ja ta uue kallima vaheline telefonisuhtlus, intiimsõnumid ja seksikad pildid.

USA Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) eksagent Gavin de Becker soovitas Bezosel teha kindlaks, kes pääses ta telefoni ja leikitas eraelulisi detaile.

De Beckeri andmetel pääsesid Jeff Bezose telefoni saudiaraablased, kelle eesmärgiks oli eelkõige majandusspionaaž.

Saudi Araabia valitsus eitas, et on seotud Jeff Bezose telefonilekke ja selle info jõudmisega kõmuväljaande National Enquirer ajakirjanike kätte.