Video: kes on see Leedu staar, kes jagab Katie Meluaga Haapsalus lava?

Leedu lavatäht Jurga.

FOTO: Promopilt

Leedu viimase kümnendi üks edukaimaid lauljaid Jurga jagab 19. juulil Rock in Haapsalu lava reedese peaesineja Katie Meluaga. 

Jurga esitas Katie Melua hiti «Nine Million Bicycles» cover-versiooni 26. märtsil Vilniuse kontserdil. Laulja on muuhulgas esinenud ka LP ja Björki Leedu kontsertidel. 

Kontserdi korraldajad promovad, et Jurga on Leedu tuntumaid kreatiivse ja originaalse stiiliga lauljaid ja muusikaloojaid. Tema sensitiivsed, sügavad ja meloodilised laulud on tunnustatud nii kriitikute kui ka fännide poolt. Artist on 2005. aastast välja lasknud seitse albumit.

Jurga on võitnud lugematuid kodumaa muusikaauhindu, muuhulgas MTV European Music Awardi kategoorias «Baltimaade Parim Artist». Jurga karjäär sai hoo sisse 2002. aastal, mil ta võttis osa kolme Balti riigi lauljate konkurssist Fizz Superstar, mille võitis Eesti laulja Kerli Kõiv.

19.-20. juulini Haapsalu lossihoovis toimuv festival võõrustab sel aastal lisaks jazzpopi maailmastaarile Katie Meluale ja Jurgale briti poproki tähte James Morrisoni ja romantikakuningat Chris de Burghi.

Kuula ja vaata, kuidas kõlab Leedu lavatähe cover Melua hitist «Nine Million Bicycles»: 

Tagasi üles