Nike

Video:Trumpi Mar-a-Lago golfiklubis peeti kinni sinna tunginud hiinlanna

Donald Trumpi Mar-a-Lago villa Floridas Palm Beachis

FOTO: Kevin Lamarque / Reuters/Scanpix

Ameerika Ühendriikide salateenistus pidas 30. märtsil Floridas Palm Beachil president Donald Trumpile kuuluvas Mar-a-Lago golfiklubis kinni sinna loata sisenenud hiinlanna.

Reutersi ja AFP teatel leiti 32-aastase Yujing Zhang juurest mälupulk, millel oli pahavara. Lisaks oli naisel kaasas kaks Hiina passi, neli mobiiltelefoni, sülearvuti ja kõvaketas.

Trump oli sel ajal Mar-a-Lagos, kuid mitte klubis, vaid golfi mängimas.

Salateenistuse teatel kasutas hiinlanna valesid, et pääseda president Trumpile kuulvasse eraklubisse.

Palm Beachi politsei teatel jääb sissetungija vahi alla ja peab järgmisel nädalal kohtu ette astuma.

Donald Trumpi Mar-a-Lago villa Floridas Palm Beachis

FOTO: Saul MARTINEZ / AFP/Scanpix

Yujing Zhang esitas klubisse pääsemist kontrollivatele turvatöötajatele kaks Hiina passi ja teatas, et ta tahab kasutada sealset basseini ujumiseks. Turvameeskond lubas hiinlanna klubi alale oletades, et ta on mõne klubiliikme sugulane.

Naine selgitas klubi töötajatele, et ta osaleb United Nations Chinese American Associationi heategevussündmusel ja tahab enne seda klubiga tutvuda. Sellist sündmust Trumpi klubis tegelikult ei toimunud.

Turvameeskonnal tekkis kahtlus, kuna naise käitumine ja põhjendused olid kummalised.

Töötajad kontakteerusid Trumpi julgeoleku eest vastutava salateenistusega, mille liikmed pidasid hiinlanna kinni. Zhangil ei olnud bikiine ega trikood kaasas ja hetk, mil teda kinnivõtma tuldi, oli ta end jõudnud alasti võtta ja oli valmis basseini hüppama.

Salateenistuse esindajad ei ole juhtumi kohta selgitusi jaganud, kuna uuritakse, kuidas selline asi juhtuda sai. Samuti ei ole seda kommenteerinud USA justiitsministeerium ega Trumpi pressiesindaja. 

Donald Trump ja Melania Trump 31. märtsil 2019 Valge Maja juures

FOTO: Tasos Katopodis/CNP/AdMed/SIPA /Scanpix