Intervjuu: EFTA aasta meesnäitleja filmis Reimo Sagor tulevikuplaanidest, headest filmidest ja ilusatest mälestustest

Liina Suvi Ristoja
, Apollo Kinoportaali toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tänavuste Eesti filmi- ja teleauhindade parimaks meesnäitlejaks filmis tunnistati Reimo Sagor, kelle ekraanisarm pole jäänud märkamata ka välispublikul. Tunnustus tuli Vanemuise näitlejale peaosa eest Eesti Oscari-filmis «Võta või jäta». Vaata, mida näitleja vahetult gala lõpu järel rääkis!

Oma puidutööhobist ajakirjanduses rääkinud näitleja tunnistas, et kuigi tema käsitööoskused on üsna head, siis EFTA trofeed ta ehk nii siledalt välja ei oskaks vesta ning on oma auhinna üle väga rõõmus. Eesti parima filminäitlejana jätkab ta oma tööd nüüd siiski teatrilaval. Oma «Võta või jäta» aegadest on tal aga üks väga armas mälestus. Et juttu jagus pikemalt, siis rääkis näitleja ka sellest, mis filmid tal viimasel ajal väga hinge on läinud.

Praegu saab Sagorit näha filmi «Risttuules» lavastaja äsja kinodesse jõudnud põhjamaises psühholoogilises põnevikus «Skandinaavia vaikus». Tegu on looga, mille keskmes on Põhjamaa inimesele loomuomane alalhoidlikkus ja vaikimine. See on lugu sellest, miks on meil nii raske end teineteistele avada. Ja mis juhtub meiega olukorras, kui vaikida pole lihtsalt enam võimalik.

Trillerlike elementidega psühholoogiline draama räägib kahe tegelaskuju taaskohtumisest. Ühine teekond talvisel maastikul sunnib avama aastate eest toimunud vägivaldse sündmuse tagamaad. Lahendamata minevik juhatab tegelased valiku ette, mis määrab nende mõlema tuleviku.
 

Rea Lest filmis «Skandinaavia vaikus»
Rea Lest filmis «Skandinaavia vaikus» Foto: Pressimaterjal

«Skandinaavia vaikus« on kaasaegne lugu, mida jutustatakse läbi kolme perspektiivi, jõudes filmi lõpuks mõlemat peategelast hõlmava lõpplahenduseni. Filmi mustvalge pildikeel ja Mick Pedaja loodud originaalmuusika juhatavad vaataja samm sammu haaval tõeni.

«Meile on miskipärast väga loomupärane, et hoiame asju endale ja teinekord valime rasketest teemadest rääkimise asemel vaikimise. Mind huvitas selle loo puhul, et mis juhtub meiega siis, kui vaikida ei ole enam võimalik. Just sellele vaikuse murdumise momendile ongi film üles ehitatud. «Skandinaavia vaikuses» on inimlikkust, kaastundlikkust, viha ja armastust. Film kutsub publikut kaasa mõtlema. See sobib kõigile, kellele meeldivad mõttemängud ja trillerlik jutustus,» rääkis Helde. 
 

«Skandinaavia vaikus»
«Skandinaavia vaikus» Foto: Pressimaterjal

Martti Helde debüütfilm «Risttuules» valiti rohkem kui 60 filmifestivalile ja pärjati arvukate auhindadega. Lisaks Eesti kinodele jõudis film muuhulgas Prantsusmaa, Poola, Norra ja Brasiilia kinopublikuni. 

«Skandinaavia vaikuse» idee autor on Martti Helde ning stsenaarium on sündinud koostöös Inglise stsenaristi Nathaniel Price’iga. Peaosatäitjad on Rea Lest ja Reimo Sagor, heliloojana teeb oma filmidebüüdi Mick Pedaja. Mängufilmi produtseerib Elina Litvinova ja filmistuudio Three Brothers koostöös Prantsuse ja Belgia butiiklevitajatega.

Filmi operaatorid on Erik Põllumaa («Risttuules») ja Sten-Johan Lill («Päevad, mis ajasid segadusse»), kunstnik Anneli Arusaar («Jää»), kostüümikunstnik Anna-Liisa Liiver («Risttuules»), grimmikunstnik Liisi Roht («Tõde ja õigus»), montaažirežissöör Jaak Ollino Jr. («As I fall») ja helirežissöör Matis Rei («Seltsimees laps»).

Apollo Kinodes alates 29. märtsist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles