P, 29.05.2022

Pildid ja video: Los Angeleses lasti maha tuntud räppar Nipsey Hussle

Inna-Katrin Hein
Pildid ja video: Los Angeleses lasti maha tuntud räppar Nipsey Hussle
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments

USA meedia teatel kaotas 31. märtsil Los Angeleses aset leidnud tulistamises elu ameeriklaste seas populaarne räppar Nipsey Hussle, kodanikunimega Airmiess Joseph Asghedom.

Los  Angelese politsei teatel tulistati 33-aastast räpparit talle kuuluva rõivakaupluse Marathon Clothing ees. Intsidendi tõttu suleti nii tulistamispaik kui lähedaolevad tänavad.

Politsei Los Angelese Marathon Clothing juures, kus räppar Nipsey Hussle maha lasti
Politsei Los Angelese Marathon Clothing juures, kus räppar Nipsey Hussle maha lasti Foto: Damian Dovarganes / AP/Scanpix

Nipsey Hussle sai surmavalt vigastada ja viidi haiglasse, kuid arstid ta elu päästa ei suutnud. Kaks inimest said selles juhtumis vigastada ja vajasid haiglaravi.

Los Angelese lõunaosast pärit Airmiess Joseph Asghedom rääkis lauludes oma endisest elust tänavakambas.

Ta osales aktiivselt projektides, mille abil üritatakse noori tuua ära kuritegelikest kampadest ja narkootikumide juurest.

Nipsey Hussle oli räpitaeva tõusev täht ja ta sai  veebruaris selle aasta parima räpialbumi Grammy auhinna.

Räppar andis 2018 väljaandele The Times intervjuu, et huvi muusika, IT ja ettevõtluse vastu päästis ta tänavajõugust.  

Nipsey Hussle
Nipsey Hussle Foto: ZUMAPRESS.com/scanpix

Räppar sõnas siis, et ta rõivakauplus Marathon Clothing on uue kontseptsiooniga, sellega kaasneb rakendus, mille abil saab enne rõivaste ostmist end virtuaalselt riietada.

«Kasvasin üles kambakultuuris. Mu varasem elu oli selline, nagu oleksin elanud sõjatsoonis, nägin surma ja mõrvasid. Kambast väljaastumise järel tabas mind posttraumaatiline stress, sest siis jõudis mulle kohale, kui kohtutav mu elu oli olnud. Ka minu kodulinnal Los Angelesel on posttraumaatline stress, kui mõnest kuritegelikust rühmitusest lahti saadakse,» sõnas muusik intervjuus.

Nisley Hussle avalikustas 2014 Youtube’i kanalis Vlad TV, et varajases teismeeas liitus ta Los Angelese kurikuulsa Cripsi tänavajõuguga.

Eritrea juurtega Airmiess Joseph Asghedom sündis 15. augustil 1985 ja kasvas üles Los Angelese lõunaosas Crenshaws.

Nipsey Hussle ja ta elukaaslane Lauren London
Nipsey Hussle ja ta elukaaslane Lauren London Foto: AdMedia/SIPA / AdMedia/SIPA/Scanpix

Räppari ja ta elukaaslase Lauren Londoni laps sündis 31. augustil 2016. Londonil oli varasemast suhtes räppar Lil Wayne’iga kaks last. Nipsey Hussle’il on eelmisest suhtest tütar Emani Asghedom.

Nipsey Hussle ja ta tütar Emani Asghedom 10. veebruaril 2019 Grammy muusikaauhindade galal
Nipsey Hussle ja ta tütar Emani Asghedom 10. veebruaril 2019 Grammy muusikaauhindade galal Foto: Tammie Arroyo / AFF-USA.COM / AFF/PA Images/Scanpix
Märksõnad
Tagasi üles