Keili Sükijainen meenutas seika meespoliitikuga: noh, tupsud, teiega on lihtne

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Keili Sükijainen.
Keili Sükijainen. Foto: Konstantin Sednev

ETV saates «Hommik Anuga» käisid külas EFTA auhinnale nomineeritud saatejuhid Eeva Esse ja Keili Sükijainen, kes rääkisid, kuidas neid karjääri alguses soo, vanuse ja välimuse tõttu kuigi tõsiselt ei tahetud võtta.

Eeva Esse meenutas saates, et läks otse ülikoolist «Aktuaalse kaamera» majandustoimetusse tööle ning teda ei võetud kuigi tõsiselt. «Ma tegelikult saan sellest kontekstist ka aru: 22-aastane blond noor naisterahvas läheb majandusministrit, toona Juhan Partsi, intervjueerima. Ma saan aru sellest hoiakust, et mida see neiu siit tahab. Ma sain toona aru sellest, et ma ei ole tõsiseltvõetav,» rääkis Esse.

Eeva Esse uue telehooaja hakul, sügis 2018.
Eeva Esse uue telehooaja hakul, sügis 2018. Foto: Kalle Veesaar

Et tõsiseltvõetavam olla, pidi üht-teist muutma. «Siis ma hakkasin prille kandma tihedamini, ma ei tahtnud, et minu vanust artiklite juures ära märgitaks. Nüüd see ei ole minu jaoks probleem, ma ütlengi, et ma olen 28, sest see on natuke tolereeritum vanus ajakirjandusmaastikul,» ütles Esse, kes teeb nüüd Kanal 2s saadet «Radar».

EFTA galal on «Radari» ja Esse uudislugu «Laste delikaatsed dokumendid internetis» nomineeritud parima ajakirjandusliku loo kategoorias.

TV3 «Seitsmeste» juhttoimetaja Keili Sükijainen meenutas sarnaseid seiku oma teletöö alguspäevilt. «Ma olen ka selle faasi läbinud, et kandsin suuri musti prille, et mind tõsiselt võetaks. Mul on terve elu olnud pikad blondid juuksed, aga olen mõelnud, et miks ma peaksin seda muutma lihtsalt selleks, et keegi võtaks mind tõsisemalt. Ma läksin ka otse koolist uudistesse ja kaks aastat sain seal töötada, kuni mind visati otse-eetrisse,» rääkis naine.

Sükijainen rääkis loo ühest meespoliitikust, kes «Seitsmeste» naissaatejuhte sugugi tõsiselt ei võtnud. «Mäletan ühte seika, kui olime Ingridiga (uudisteankur Ingrid Teesalu – toim) kahekesi saatejuhid, ise olime väga kursis teemaga, millest pidime rääkima, ja siis see intervjueeritav, muidu väga meeldiv mees, vahetult enne otse-eetrit ütles, et noh, tupsud, teiega on nii lihtne: küsimused on ette kirjutatud, mina räägin, mis ma räägin, ja teie lihtsalt noogutate kaasa,» meenutas Sükijainen juhtunut.

Sükijainen on EFTA galal nomineeritud parima toimetaja kategoorias.

Vaata saadet «Hommik Anuga» siit.

EFTA ehk Eesti filmi- ja teleauhindade gala toimub esmaspäeval, 1. aprillil Tallinnas Alexela kontserdimajas. Ürituse eesmärk on tunnustada filmi- ja televaldkonna professionaale ning tutvustada lähemalt ka nende erialade esindajaid, kes enamasti kaadri taha jäävad.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles