Galerii: Tallinn Music Weeki EKA ÖÖ pani rahvusvahelise seltskonna toel terve saali võnkuma

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tallinn Music Weeki (TMW) raames toimus eile Eesti Kunstiakadeemias Üle Heli festivali ja Briti plaadileibli 130701 / FatCat kureeritud seikluslikke muusikastiile ja heliüleseid tasandeid liitev peoõhtu EKA ÖÖ. 

Teiste seas esinesid EKA ÖÖl Eesti duo Maarja Nuut & Ruum, USA müraroki bänd Ceremony ja Iiri audiovisuaal-kooslus Lakker.

Kanada viiuli-eksperimentaator respectfulchild pakkus kõlavälju, mis tõid vaikuse ka kõige kärarikkamatesse ruumidesse, Tšehhi trio Heinz Herberti loomingust, aga leidis 70ndate psühhedeelse free jazzi jälgi kui ka kaasaegse klubikultuuri osakesi. Islandilt tuli modernistliku pärimuse stilist Hekla, kes ühendas «ürg-elektroonika» pilli teremini helisid tumeda Berliini elektroonika ja Islandi liustike unenäolisuste kajadega. 

Üheks õhtu võtmeesinejaks oli ka Üle Heli festivali korraldaja Aivar Tõnso projekt Hüpnosaurus. Valgevenest saabus üks Ida-Euroopa originaalsemaid akordionimängijaid Yegor Zabelov ning kohalik helidisainer ja modulaarsünteraatorite spetsialist ekke testis erinevate helivõnkumiste vahele pääsemise võimalusi.

Lisaks neile esitlesid Itaalia müraeksperimentaator Stromboli post-industriaalset kava ning EKA ÖÖl osalesid ka Poola audiovisuaalkunstnik ja produtsent M8N ning kajatihedate vokaalide, väljasalvestuste ja loodusvideote projektsioonidega mänglev Eesti audiovisuaal-duo Vera Vice.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles