Eurolaulu Raadio

«The Grand Touri» testisõitja tuli homofoobiasüüdistuste järel kapist välja

Abbie Eaton

FOTO: Kuvatõmmis Instagramist

Pärast BBC-st lahkumist võttis Amazon endised «Top Geari» saatejuhid Jeremy Clarksoni, Richard Hammondi ja James May enda tiiva alla. Uus saade nõudis peale mitme teise muutuse ka uut Stigi, kelleks teisel hooajal valiti Abbie Eaton. Abbie teatas jaanuaris, et on lesbi. 

Abigail Eaton on sündinud 2. jaanuaril 1992 Hullis Inglismaal. Ta on rallisõitja ning alates teisest hooajast ka «The Grand Touri» testisõitja. 

Eaton on kvalifitseeritud ralliinstruktor ja kui ta parasjagu rallit ei sõida, siis juhendab oma õpilasi. Eaton elab Northamptonis koos oma lemmikloomadega. Ka tema isa, Paul Eaton, on rallisõitja. 

Abbie otsustas avalikustada, et on lesbi pärast seda, kui «The Grand Touri» saatemeeskonda süüdistati homofoobias, vahendab Pink News. Eaton tegi uudise avalikuks Twitteri vahendusel.

«Saade on nii homofoobne, et neil on isegi geist sõitja,» kirjutas Abbie pildi juurde, kus ta suudleb oma kallimat Jodi Ratnikit.

Alates kümnendast elusaastast rallit sõitnud Abbie valiti Briti autosaate liikmeks paljude teiste konkurentide seast. Esimesel hooajal oli autosaate testisõitjaks Mike Skinner. James May teatas 2017. aasta novembris, et uue testisõitja kohale prooviti mitmeid rallisõitjaid, kuid Abbie oli nendest kõikidest kiireim ja parim. 

Eaton astus saates esmakordselt üles teise hooaja teises osas, mis oli eetris 15. detsembril 2017, kui testis rohelist Mercedes-AMG GT R saate testirajal, mida Jeremy Clarkson nimetab Eboladrome'iks. Enne starti ütles Abbie endale «Nii, läks lahti» ja sõitis terve raja sõnagi ütlemata läbi. Terve episoodi jooksul ei mainitud tema nime kordagi, vaid kasutati inglisekeelset sidesõna «she». Küll aga oli tema nimi lõputiitrite hulgas, kus tema rolliks oli «sõitja».