R, 1.12.2023

Suur galerii: Vaata, kes saabusid uue Eesti filmi «Skandinaavia vaikus» esilinastusele

Liina Suvi Ristoja
, Apollo Kinoportaali toimetaja
Facebook
Comments

28. märtsil esilinastus Apollo Kino Solarises Martti Helde uus film «Skandinaavia vaikus». Tegemist on «Risttuules» režissöörina tuntust kogunud Helde teise täispika mängufilmiga. Linateose peaosades on Rea Lest ja Reimo Sagor.

Trillerlike elementidega psühholoogiline draama räägib kahe tegelaskuju taaskohtumisest. Ühine teekond läbi talvise maastiku sunnib avama aastate eest toimunud vägivaldse sündmuse tagamaad. Lahendamata minevik juhatab tegelased valiku ette, mis määrab nende mõlema tuleviku.

Loe filmi arvustust Postimehest: Raske kõnelda, raske vaikida

Filmi idee autor on Martti Helde ning stsenaarium on sündinud koostöös Inglise stsenaristi Nathaniel Price'iga. Peaosatäitjad on Rea Lest ja Reimo Sagor, heliloojaks Mick Pedaja. Mängufilmi produtseerib Elina Litvinova ja filmistuudio Three Brothers  koostöös Prantsuse ja Belgia butiiklevitajatega.

Filmi operaatorid on Erik Põllumaa («Risttuules») ja Sten-Johan Lill («Päevad, mis ajasid segadusse»), kunstnik Anneli Arusaar  («Jää»), kostüümikunstnik Anna-Liisa Liiver («Risttuules»), grimmikunstnik Liisi Roht («Tõde ja õigus»), montaažirežissöör Jaak Ollino Jr. («As I fall») ja helirežissöör  Matis Rei («Seltsimees laps», «Tõde ja õigus»).

Apollo Kinodes alates 29. märtsist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles