Täna lahkus meie seast Eesti esimene eutanaasiaturist Jane Paberit (1)

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Täna lahkus meie seast Jane Paberit
Täna lahkus meie seast Jane Paberit Foto: Erakogu

Täna lahkus siit ilmast raske lihashaiguse käes kannatanud nelja lapse ema Jane Paberit, kes otsustas Šveitsis abistatud enesetapu teha. 

47-aastane Jane Paberit põdes pöördumatut lihashaigust. Ta on Eesti esimene inimene, kes sai loa sõita Šveitsi abistatud enesetappu sooritama.

Naisel diagnoositi ALS kaks aastat tagasi. Parandamatult haige endine tantsuõpetaja otsustas võtta endalt elu Šveitsis, kus abistatud enesetapp on seadusega lubatud.

Jane avalikustas oma plaani «Pealtnägijas» jaanuari lõpus. Märtsis pidas naine  lahkumispeo, kus esineseid tema endised õpilased ning soovisid head teed nii sõbrad, tuttavad kui teised kaasaelajad.


Päev enne elust lahkumist postitas naine pilte Šveitsist, kus lähedastega klaase kõlistas ning kevadisi vaateid jagas. «Vaated elule,» oli tema viimase postituse allkirjaks.

Tagasi üles