Eurolaulu Raadio

«Roaldi nädal» keerulise saatusega noortest: esimene jooming tuli 13-aastaselt
Järelvaadatav!

​Täna kell 20.00 räägivad Kanal 2 saates «Roaldi nädal» oma loo noored, kes on käinud läbi paksust ja vedelast. Roald Johannson kohtub alaealiste õiguserikkujatega ja uurib, kuidas valele teele sattunud noored tagasi õiges suunas juhtida?

Mis saab siis, kui oma lihane laps ei taha enam kooli minna, ulatab käe  uimastite järele ja hakkab pätitempe tegema? Kas lüüa käega ja loota et küll elu kõik paika loksutab või lukustada laps koju luku taha?

Ajakirjanik Roald Johannson kohtub 17-aastase Margeriga, kes on läbi elanud põrguliku teismeea. Tal on olnud lugematul arvul sekeldusi politseiga ja teinud korduvalt enesetapu katseid. Tema joaks ei olnud juba 14-aastaselt alkohol võõras, millele hiljem lisandusid ka narkootikumid.

«Ma olen vägivaldsest perest, mu isa oli vägivaldne ja kui isa lahkus, siis hakkas mu ema jooma ning mina pidin hoolitsema nooremate laste eest,» meenutab Margeri aega, millest sai alguse nende pere allakäik.

Hetkel on Margeri noor ema, kelle praegune elu võiks olla omamoodi ime. Margeri kirjeldab neid aastaid, kui ta noore teismelisena elas ühes suures mustas augus.

«Olen mõttes Margerit juba mitu korda maha matnud. Hirm oli, et kui ta kodust minema läks, et kui nüüd politsei helistab, siis võibolla kutsub laipa tuvastama,» meenutab Margeri ema keerulisemaid aegu.

Veel kohtub Roald Kirilliga, kes juba algklassides pidi koolikiusamise tõttu hakkama saama elu karmima poolega ning kelle elu juba varajases eas vabalangemisse läks. Rusikaga koolikiusamisele vastu astudes, sattus ta oma väärikust taas üles ehitama väga valesse seltskonda.  

«Esimene joomine oli kõige hullem 13-aastaselt, kaklused,» meenutab Kirill perioodi, mil tal oli täiesti ükskõik kõigest.

«Roaldi nädal: Noorelt õpitud» on Kanal 2s täna kell 20.00, kohe pärast «Reporterit». Otseülekannet näeb ka Elu24 vahendusel.