Mehed räägivad, mida Eesti naised Tinderis valesti teevad

Stefan Airapetjan Foto: Fotomontaaž
Vahur Joa
, Reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Internet, täpsemalt Tinder, on andnud inimestele võimaluse kiiresti leida uusi tutvuseid. Aga tihti ei jõua romantilise potentsiaaliga suhtlus väga kaugele, sest üks või teine pool teeb midagi valesti. Kui enne küsisime naistelt, mida mehed valesti teevad, siis nüüd saavad mehed öelda, mida naised nende arvates valesti teevad.

Tinderi kasutamisega kaasnevad Eesti ühiskonnas veel teatud stigmad, mille tõttu enamus noormehi on oma arvamuse avaldamisel soovinud jääda anonüümseks. Kelle põhjuseks on see, et nad enam Tinderit ei kasuta või kellel on juba kaasa olemas.

Kui naised tõid meeste suurimateks probleemideks välja pealetükkivuse või tihti ka viisakuse puudumise, siis nii mõnedki mehed kurdavad, et naised ei anna enda kohta alati just kõige täpsemat infot.

Aga viska pilk peale ja loe, mille üle mehed Tinderit kasutavate naiste osas kurdavad!

Mehed avaldavad arvamuste naiste Tinderi kasutamise kohta.
Mehed avaldavad arvamuste naiste Tinderi kasutamise kohta. Foto: Joe Raedle / AFP

21-aastane noormees Tallinnas

Milline peaks naiste profiilipilt olema, et see huvi pakuks?

Esiteks võiks olla mõni pilt, kus on korralikult näha, kellega tegemist on. Kui sa pildilgi nägu näidata ei julge, siis kuidas veel kohtingul hakkama peaks saama. Kui poseerid mingi kindla (ja imeliku) nurga all, kust su nägu enda arvates kõige ilusam välja näeb, siis arvesta, et iga vähegi nutikas mees hammustab su kavala plaani läbi. Huumorimeel on tähtis, aga naljapilt (nt mõni meem, moonutatud nägu või pilt mata spikrist) on enamasti lihtsalt ruumi raiskamine. Snapchati filtrid on kiire turn-off.

Mis sõnum või lause või tsitaat peaks profiilil esikohal olema?

Kuna pooled profiilid on üldse tühjad, tuleks kasuks, kui profiilil midagigi oleks. Nii on ka võimalus, et vestlus algab millegi muu kui kohmaka pick up line'iga. Mida rohkem infot, seda suurem võimalus, et midagi klikib.

Spotify artistid tasub sisse lülitada – tüdrukut, kes kuulab Queeni ja Led Zeppelini, on ikka väga keeruline vasakule svaipida. Konkreetsus on tore.

Mis profiilis kindlasti peab kirjas olema?

Kasvõi üks põnev või tore infokild sinu kohta. Midagi, mis eristuks. «Ei ole veel tegelikult 18» neiudel võiks vähemalt nii palju viisakust olla, et aja kokkuhoiu mõttes profiilile oma tegelik vanus märkida.

Mida seal kohe kindlasti ei tohiks olla?

Kirjavead on alati kindel turn-off. Üleüldine rumalus, harimatus ja kaheldavad väärtushinnangud paistavad Tinderi tutvustustest sageli hästi välja, aga see on tegelikult isegi tore, kui saad juttu ajamatagi selgeks, millise inimesega on tegu. Kehv muusikamaitse on ka sageli läbiv joon.

Mis on sinu arvates suurim viga, mida naised Tinderit või teisi tutvumisportaale kasutades teevad?

Eeldavad, et mees alustab vestlust ja viib seda edasi. Kui sa Tinderis juba oled ja mind paremale svaibid, siis vähemalt mingi huvi peab sul olema. Nii et omapoolne panus oleks iseenesest loogiline. Vastasel juhul võib eeldada, et svaibidki ainult igavusest – ja siis võiksid oma aega millegi targema peale kulutada. Vestluskaaslast, suhtest rääkimata, on natuke keeruline leida, kui ise panustada ei viitsi.

Kui ei ole täisealine, siis võiks see profiilis kirjas olla.
Kui ei ole täisealine, siis võiks see profiilis kirjas olla. Foto: Omar Marques / ZUMAPRESS.com

22-aastane noormees Tallinnast

Olles noor mees, kes sirvab vahel Tinderit, tekib mul küsimus, kas naised üldse oskavad ennast esitada ja pilte teha. Olen isiklikult uurinud milline oleks parim profiil meeste jaoks, ning no neid külgi mina naiste profiilides ei leia. Niisiis, meestelt nõutakse kvaliteetseid pilte (mis pole kehva valgusega, pikseliseeritud halb selfie) kus nad ei oleks liiga «try hard» ja ei vahiks kaamerasse.

Kui sirvida naisi, siis näed pilte kus kasutatakse: Snapchati filtrit, väga imelikke kaameranurke, selja tagant mittemidagiütlevat pilti, «nagu oleks deep» pilti, «miks sa varjad enda keha» pilti, halb selfie, selfie ja selfie.

Üks suur viga, mis kogu aeg kasutatakse on selfie. Mida selfie näitab on see, et sul pole sõpru, kes suudaks teha sinust pilte. Kõige hullem on aga see, kui kasutada Snapchati filtrit. Tule taevas appi. Iga inimene näeb kena välja filtriga. Ma ei näe kedagi ju tänaval koerafiltiga kõndimas.

Rääkides koertest, siis ma ei mõista, miks see «kui sulle meeldivad koerad, siis swipe'i paremale» teema üldse tekkima pidi. No shit, igale inimesele meeldivad koerad - see pole midagi erilist. Lisaks sellele, keda kotib, kas keegi sööb pitsat, millel on ananassi tükike peal, see on halb ja ülekasutatud trope.

Kõigile meeldivad koerad.
Kõigile meeldivad koerad. Foto: SCANPIX

22-aastane üliõpilane Tartust

Naise profiilipilt võiks olla lihtne ja tõetruu, võimalikult vähe töödeldud portreepilt, teised lisatud pildid võivad lõbusamad olla, siis näeb ära kohe, milline naine välimuselt on.

Lause võiks olla midagi humoorikat, à la vaimuka pick-up line stiilis.

Profiilile võiks kindlasti märgitud olla tõene vanus (osad luiskavad) ning võiks olla, mida otsid (sõpra, peigmeest, jne.)

Suurim viga on tuimad ja igavad vastused. Ise enam ei kasuta Tinderit, aga sõber pidevalt kurdab, kuidas ta paneb mõne ägeda avalause ja saab vastu ainult «mhm» ja naerunägusid ja muud sellist.

22-aastane Võru noormees

See ju ilmselge, et pildid võiks olla arusaadavad, nägu näha. Rohkem kui üks pilt kindlasti. Kirjelduses võiks olla midagi, millest saaks juttu teha. Eriti siis, kui neiu ise ei soovi vestlust alustada. Ja pole mõtet näidata ennast kellegi teisena - ole see, kes sa oled.

Stefan enam Tinderist naist otsima ei pea.
Stefan enam Tinderist naist otsima ei pea. Foto: Konstantin Sednev

Laulja Stefan 

Naiste profiilipilt peaks olema armas, salapärane ja huvi tekitav. Ei oska selgitada, kuidas seda saavutada. Võiks olla kirjas, mis Sulle meeldib või midagi, millega sa tegeled. Näiteks tantsija, meeldib reisida vms. Üks suurim viga naiste seas on see, et nad panevad endast liiga palju pilte ja mõned panevad nii veidrate poosidega pildid ülesse. 3-4 pildist piisab.

Õnneks mul on vedanud kuuma tüdrukuga ja ma ei pea enam tutvumisportaalides käima.

20-aastane Jaan Tallinnast

Profiilipilt ei tohiks olla Snapchati filtriga, sellel peaks olema hea kvaliteet. Muidu selline argipärane, võib-olla midagi, kus ta tegeleb oma mingi hobiga.

Kirjeldus võiks olla lühike ja armas, nt võiks olla mingi nali (vahet pole kas halb), midagi originaalset temast, huvidest vms.

Kindlasti ei tohiks olla «olen printsess» tüüpi asju, mis jätavad mulje, et ta on ennast täis, samuti mitte lauseid nagu «pead esimesena kirjutama» või «tee hea nali/pick-up line». Iseenesest kutina pole küll midagi esimesena kirjutamise vastu, aga see kõlab lihtsalt väga ebakindlalt, kui naine nii kirjutab.

Suurim viga on minu arvates see, et enamus ootab, et teine kirjutab esimesena. Ja ka see, et jätab kirjelduse tühjaks. Kui match kirjutab mulle esimesena, siis see näitab täiega enesekindlust ja kindlalt saab minult ka rohkem tähelepanu. See, et jäetakse tutvustus üldse tühjaks või pannakse lihtsalt mingi tühi tekst täiteks, ei anna midagi, mille põhjal esimene sõnum välja mõelda. Huvidest ei ole aimugi.

Snapchati filtrite kasutamine pole paljude meest jaoks okei.
Snapchati filtrite kasutamine pole paljude meest jaoks okei. Foto: PrestburyAlderleyEdgePolice/SWNS

TJ

Profiili ei maksaks lisada kellegi teise hiilgavalt «andekaid» mõttesähvatusi. Küll aga võib lisada umbkaudse asukoha. Ja ei teeks paha kui oleks veidi rohkem suhtlemisoskust kui ühe-kahe sõnalised laused.

26-aastane noormeest Tartust

Profiili pilt peaks olema, kus tema nägu on näha ja kindlasti peaks pildil olema üksinda. Kindlasti ilma igasuguste Snapchati filtriteta. Lühike tekst, kas enda kohta või siis midagi naljakat. Igav tekst «meeldib reisida» vms on täiesti mõttetu. Paar rida maksimaalselt. Ei ole ühtegi asja, mis peaks olema või mida ei tohiks olla.

Suurim viga on eeldamine, et mees peab kogu rääkimise ja erinevate küsimuste/pick up linidega lagedale tulema. Suhtlus peaks olema kahepoolne.

Lu Ta

Pilt olgu filtriteta. Profiilis peaks esikohal olema terav ja vähem kulunud lause. Kirjas võiksid olla mõned huvid või soovid. Ei tohiks olla eksitav informatsioon. Suurim viga on see, et naised otsivad midagi, millele ise ei vasta.

34-aastane Tõnis

Profiilipilt peaks näitama naist sellisena nagu ta päriselt on. Instagrami filtritega, kassi kõrvade või koera ninaga paistavad lapsikud. Oma kodus peegli ees tehtud selfiesi võiks vältida. Mõnel pildil võiks olla naine näha ka täies pikkuses ja ilma päikseprillideta. Kui sul on ilusad pikad jalad või ilusad silmad, siis näita seda! Eriti hästi mõjuvad suvised pildid, mil seljas ilus kleit.

Enda kohta võiks kirjutada kasvõi mõne sõna oma huvidest või hobidest, või mõne tobeda nalja, või ükskõik mida, mis teeks vestluse alustamise lihtsamaks. Enamus naisi pole enda kohta sõnagi kirjutanud, ja siis on ka keeruline midagi sisukat ja huvitavat välja mõelda, millega juttu alustada.

Kirjas võiks olla, kas on vegan või tal muid äärmuslikke vaateid, mis minu omadega ei ühti, siis säästab mõlema aega.

Kindlasti ei peaks oma profiilil esitama meestele nõudeid, et «peab läbi saama mu hobusega» või kuidas laps on alati esikohal vms. Samuti võiks vältida klišeesi nagu see lause «If you can’ handle me at my worst, then you don’t deserve me at my best”», mis esimest korda seda lugedes tundub vaimukas, aga kui sama on juba kümnetel profiilil, siis jätab see natuke vaimuvaese mulje. Lisaks veel kui huvideks on asjad, mis naguinii kõigile meeldivad, «Likes: travelling, wine, movies», jne, ka järelikult selline.. basic bitch, kel tegelikult elus sügavamad huvid puuduvad.

Suurim viga on võib-olla ükskõiksus. Kui olen püüdnud kellegagi vestlust arendada ning vastu sealt midagi ei tule, või saan ühesõnalisi vastuseid.. siis miks sa üldse minuga matchisid, kui ma sind ei huvita?

Lisaks ütleks, et Tinder on väga hea asi, igaüks võib seda kasutada nii nagu tahab, ilusad tibid saavad sealt tähelepanu ja seksi, ilusad mehed vist ka. Ise olen tavaline (kõrgharitud) Eesti mees, ja lootsin selle kaudu kohtuda sarnaste naistega ning see õnnestus ka. Juhusuheteks seda kasutanud pole, pigem olen kohtunud väga huvitavate inimestega selle kaudu, ning leidnud endale suhte ka sealt.

Tagasi üles