Suri ansambli The Beat laulja Ranking Roger

Suri ansambli The Beat laulja Roger Charlery ehk Ranking Roger.

FOTO: Kuvatõmmis Youtube'i videost

Briti ansambli The Beat laulja Roger Charlery ehk Ranking Roger suri teisipäeval 56-aastasena.

Bändides The Beat ja General Public laulnud muusik suri 56-aastaselt oma kodus perekonna juuresviibimisel, vahendab The Guardian.

Ansambli The Beat kodulehel anti mõista, et muusik suri pika võitluse tagajärjel. «Ta võitles ja võitles ja võitles, Roger oli tõeline võitleja. Kahjuks lahkus Roger meie seast mõned tunnid tagasi, rahulikult oma kodus pere seltsis. Rogeri perekond tahab tänada kõiki toetuse eest sel raskel ajal. Rohkem infot lähipäevadel. Puhka rahus, Roger!»

Jaanuaris sai avalikkus teada, et Birminghamis sündinud muusikul diagnoositi kaks ajukasvajat ja kopsuvähk. Möödunud suvel sai ta insuldi.

Charlery oli The Beati asutajaliige, bänd sai alguse 1978. aastal mehe sünnilinnas. Ansambli muusikas põimusid ska ning popi, new wave'i, punkroki ja ladina muusika elemendid. The Beatist sai nn two-tone muusika pioneer.

Bänd andis 80ndatel välja kolm stuudioalbumit. Nende hittide hulka kuulusid «Mirror in the Bathroom», «Too Nice to Talk To» ning kaverid lauludest «Can't Get Used to Losing You» ja «Tears of a Clown».

The Beat nautis suurimat kuulsust Ühendriikides ja Kanadas, kus tunti bändi nime all The English Beat (ehk inglise Beat), et mitte ajada segi sama nime kandva USA poprokki viljeleva ansambliga.

Tervisehädadele vaatamata andis Charlery alles jaanuaris välja uue albumi nimega «Public Confidential» ning lõpetas elulooraamatu, mis jõuab kevadel müüki.

Maailmakuulsa reggae-bändi UB40 tuurilaulja Matt Hoy saatis sotsiaalmeedia kaudu Charlery perele kaastundeavalduse. «Puhka rahus, Ranking Roger, nii kurvad uudised! Armastusväärne mees... lahkusid liiga vara!» kirjutas Hoy Instagramis.

Kaastunnet avaldati ka bändi UB40 Twitteri konto vahendusel. «Puhka rahus, Ranking Roger, armastame sind!» teatas bänd.