Varro Vooglaid: muusikutelt peaks küsima, millised minu lastest võiks nende arvates olemata olla
Laulusõnad: parem negatiivne iive kui Varrol lapsi seitse

YouTube eemaldas oma platvormilt vihakõne alusel Varro Vooglaidi video

FOTO: Erik Prozes

Eelmisel neljapäeva TV3 eetris olnud «Kolmeraudne» on üle aastate üks skandaalsemaid. Kui terve nädalavahetus on Peeter Oja oma esinemise eest vatti saanud, siis ei ole sellest pääsenud ka Varro Vooglaid. Aga seda hoopis muusika tõttu.

Varro Vooglaid saates millegi negatiivsega silma ei paistnud. Mees jäi pigem rahulikuks ja kaalutletuks kui debateeris Peeter Ojaga poliitika teemal. Rahval ja telepublikul on Vooglaiu vaated teada, seega ei olnud tema väljaütlemised üllatavad. Võiks isegi öelda, et ta on harjunud nende inimeste kriitikaga, kes temaga nõus ei ole.

Kuid Varro Vooglaid leiab, et TV3 produktsioonimeeskond läks liiga kaugele, kui esitas Mihkel Raua juhitava saate «Kolmeraudne» lõpus bändi Hekdik loo, millega rünnati Varro naist ja lapsi.

«Mulle anti teada, et eilse (reedese) «Kolmeraudse» lõpus olevat kõlanud selliste sõnadega «laul»,» kirjutas Vooglaid Facebooki, pidades silmas sõnu «parem negatiivne iive kui Varrol lapsi seitse». 

Selle järel pakkus Vooglaid välja idee: «Ehk peaks saatma neile «muusikutele» küsimuse, millised minu lastest võiks nende arvates olemata olla... Tegelikult on mul neist inimestest lihtsalt kahju, päris tõsiselt.»

Parem negatiivne iive kui Varrol lapsi seitse

FOTO: Facebook/Varro Vooglaid

Selle järel otsustas Varro kirjutada pika-pika kommentaari, mida ta sellest kõigest arvab.

«Paljud inimesed on minult uurinud, mida ma kavatsen ette võtta selle intsidendiga, mis seondub «Kolmeraudse» saates kõlanud «muusikaga». Aus vastus on see, et ma ei kavatse midagi erilist ette võtta. Põhjus on lihtne – kõnealune intsident räägib ise enda eest vägagi selget keelt ja tõestab täpselt seda, millele ma olen kogu aeg osutanud – nimelt seda, et vasakliberaalidele meeldib küll pidevalt konservatiive hurjutada krõbedate väljaütlemiste jms pärast (nagu seda tegi ka Mihkel Raud kõnealuses saates), aga ise on nad valmis silmagi pilgutamata laskuma sellisele ebaväärikuse tasemele, mida konservatiivid (vähemalt sellisel tasemel, nagu üüratu vaatajaskonnaga «Kolmeraudse» saade) ei ole endale lubanud absoluutselt mitte kunagi.»

«Väga kõnekas on ka see, et kui minu abikaasast "lauldakse" samas saates, kuhu ma olin külalisena kutsutud, kui ketiga köögipliidi külge aheldatud sünnitusorjast, tehes otseseid viiteid, nagu ma peaksin teda keldris kinni ja vägistaksin teda ning nagu oleks meil selle tõttu liiga palju lapsi, siis ei ole ühelgi liberaalsel arvamusliidril ega ka väljaandel mitte ainsatki kriitilist sõna avalikult öelda – rõhutan: MITTE ÜHT AINSAT KRIITILIST SÕNA!»

«Aga tasub vaid ette kujutada seda pahameeletormist tõusvat ulgumist ja kriiskamist, mida saaksime kuulda, kui konservatiivide poolt lubaks keegi endale liberaalide suunal samasugust käitumist... Olgugi, et edaspidi ei pea ma isikliku väärikuse kaalutlustel enam võimalikuks «Kolmeraudse» saates osaleda, ei kanna ma juhtunu pärast ka kellegi vastu viha ega muid raskeid tundeid. Pigem on mul inimestest kahju, sest lõppastmes on isikliku väärikuse puudumine inimestele endile kõige suuremaks karistuseks.»

Varro Vooglaid.

FOTO: ERIK PROZES / EESTI MEEDIA/SCANPIX

«Küll aga on oluline seda juhtumit esile tõsta ja meeles pidada iga kord, kui liberaalid hakkavad midagi rääkima sellest, et konservatiivid peaksid avalikus arutelus väärikamalt käituma. Räiged topeltstandardid ei ole mulle mitte kuidagi vastuvõetavad – ei minu abikaasat ja perekonda mõnitava TV3, minu suhtes allapoole vööd "nalju" tegeva ERRi ega kellegi teise puhul.»

«Lõpetuseks olgu öeldud seegi, et kui ma oleks "Kolmeraudse" eel teadnud, et samas saates hakatakse mängima sellise otseselt minu perekonda ründava sõnumiga „muusikat“, oleksin loomulikult kanna pealt ukselt ümber pööranud või kasvõi otse-eetrist minema jalutanud – absoluutselt kindlasti ja täiesti külma kõhuga. Paraku mulle sellist infot saate eel ei antud, kuigi Mihkel Raud hoiatas loetud hetked enne eetrisse minekut üldsõnaliselt, et saates saab kõlama krõbeda tekstiga muusika, mis võib olla mulle häiriv. Et saate tegijad teadsid väga hästi, millised tekstid saates nende "lauludega" kõlama pannakse, seda tõestab asjaolu, et kõnealusel kollektiivil on YouTube'is välja pandud täpselt kaks "laulu" – need samad, mis saates kõlasid.»