Mick soovitab kõigil keskkonnasõbralikuma elu elamiseks alustada riidest poekotist. Ta ise fännab HÜÜP'i kotte, millel on ka oma huumoririkas sõnum. «Mu vanaema on näiteks väga õnnelik riidekoti Ökumuti Kilekott üle!»
«Samuti on ju väga lihtne loobuda söögikohtades jookidesse pakutavatest kõrtest. See kultuur näitab ka õnneks paranemismärke näiteks pillirookõrte näol,» märkis Andres.
Mõlemad arvavad, et tänapäeval on nähtavasti noored teadlikumad keskkonnasäästlikest eluviisidest kui emad-isad.
«Näiteks sotsiaalmeedias levib info kiiremini ning vanema generatsioonini ei jõua sõnum nii ruttu või on takistuseks vanad harjumused ning suhtumine, et mis see üks kilekott ikka maailmale teha võib. Usun, et mida rohkem me ise muudame oma harjumusi, seda parem on elada ka meile järgneval põlvkonnal. Inimesed aga peaksid reageerima kiirelt, kuna muutust on vaja kohe – seda räägivad ka teadlased. Praegu käib ookeanide suurpuhastuse projekt ning tänu sellele hoitakse ära paljude meres elavate ning ka kallastel pesitsevate loomade surmad,» rääkis Mick.
Andres toob hea näitena kooliõpilaste kliimastreigi, kes Toompeal rahumeelselt protestisid ning kliimateemadele tähelepanu juhtisid. «Noorem põlvkond on rohkem infoväljas, mis selleteemalist teadlikkust laiendab. Ma ei oska öelda, palju see teadlikkus kandub üle reaalsesse harjumuspraktikasse, aga usun, et teatud määral kindlasti.»
Seda, kuidas Andresel ja Mickul 7 plastikuvaba päeva lähevad, saad jälgida nende FB-st ja Instagramist alates 25. märtsist.