Hendrik Toompere jr küsib: kas Eesti on natsiriik? (2)

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Hendrik Toompere seenior.
Hendrik Toompere seenior. Foto: Kristjan Teedema / Tartu Postimees

Ühiskonna ja poliitika teemal regulaarselt Facebookis kaasarääkiv Hendrik Toompere küsib oma uusimas mõtiskluses, kas Eesti on natsiriik.

«Pole siin suurt midagi parata, aga selle idee, et me oleme natsiriik, on peamiselt ikkagi meie omad vennad Vene impeeriumile hammaste vahele visand. On mingid inimtüübid, kes jõuga tahavad ise pildile saada ja pressivad ja ilmnevad ja ilmutuvad ja presenteeruvad ja pushhivad seni, kuni jaksu jätkub,» kirjutas Toompere sotsmeediasse.

«Eesti on muutund natsiriigiks avalikus kuvandis just seepärast, et kogu see armee pettunud sotsialiste, läbikukkund reformierakondlasi, läbi oma saamatuse, läbi oma võimetuse, läbi oma piiratud oskuste luua mingi arusaadav ilm, taovad täie jõuga üle ilma, et me oleme siin Eestis mingi natsiriik,» selgitas lavastaja ja näitleja, miks tema leiab, et Eesti kuvand maailmas on natsiriik. 

Hendrik Toompere juunior.
Hendrik Toompere juunior. Foto: Facebook

Ta lisas: «Nad kuulutavad igasuguses mõeldavas meedias, et me oleme natsiriik. Nad räägivad seda omavahel, et me oleme natsiriik. Koolis, peale lastevanemate koosolekut, nad räägivad, et oleme natsiriik, kodus lapsele uut puslet näidates räägib peen mees, et meil on natsiriik. Basseini hüpates ütleb preili teisele konnale, et alohhha, natsiriik. Õppejõud koju jõudes, portfelli nurka pannes, esimese asjana naisele ütleb, et natsiriik. Raadios räpikriitik ütleb, et nad on ju natsiriik, õues lumi sulab nagu natsiriik ja päike paistab nagu natsiriik»

«Mida rohkem seda edasi kedrata, seda natsimaks see riik läheb,» ütles Toompere tulevikku pessimistlikult hinnates lõpetuseks.

Hendrik Toompere jr paistab toetajaid olevat, sest tema sõnumile, et Eesti on natsiriik, elavad kaasa Priit Pullerits, Merle Palmiste, Allar Levandi, Mart Juur, Juku-Kalle Raid, Emil Rutiku, Aapo Ilves jt.

Tagasi üles