K, 6.12.2023

Uued süüdistused: Michael Jackson kiitis Hitlerit ja kogus natsifilme

Elu24
Copy
Michael Jackson kiitis Hitleri geniaalset kõnepidamise oskust.
Michael Jackson kiitis Hitleri geniaalset kõnepidamise oskust. Foto: AFP/SCANPIX

Popikuninga Michael Jacksoni pärand on hävinemas, kuna teda süüdistatakse järjekordselt pedofiilias. Tagatipuks pidas ta Hitlerit geeniuseks ning kogus haruldasi natsifilme.

2009. aastal surnud popikuningas on oma maine pihta saanud viimasel ajal ränki hoope, kuna Sundance'i filmifestivalil esilinastunud dokkfilm «Leaving Neverland» oli liiga šokeeriv, et järjekordseid pedofiiliasüüdistusi ignoreerida. Jacksoni väidetavad ohvrid kirjeldasid filmis üksikasjalikult, kuidas megastaar neid pilastas, ning teos ristiti esilinastusel õudusfilmiks.

Nüüd on taas avalikkuse ette kerkinud info, et Jackson tundis natside vastu iseäralikku huvi. Teame küll, et popikuningas kandis kord natsisõduritele sarnanevat riietust, kuid nüüd selgub, et teema oli talle isegi südamelähedasem, kui seni arvata võis, vahendab The Sun.

Michael Jackson ja abikaasa Lisa Marie Presley 1994. aastal. Jacksoni kostüümi peeti natsipäraseks.
Michael Jackson ja abikaasa Lisa Marie Presley 1994. aastal. Jacksoni kostüümi peeti natsipäraseks. Foto: Reuters/ScanPix

Nimelt tundis Jackson suurt huvi natsifilmide vastu. Natsimälestiste müüja Norman Scherer aitas popikuningal kokku panna enda sõnul «väga hea kollektsiooni», kuhu kuulusid haruldased filmid ja dokumentaalid.

Jacksoni kollektsiooni kuulusid muuhulgas teledraama «Nazis: Of Pure Blood» (tõlkes «puhast verd natsid»), natsiõudukas «Oasis of the Zombies» («zombide oaas») ja romantiline propagandafilm «Hitler's Children» («Hitleri lapsed»).

Schereri väitel olid filmid Jacksoni Neverlandi rantšos seintel üleval ja kõigile külalistele nähtavad.

Jackson on intervjuu käigus kommenteerinud ka Adolf Hitlerit ning nimetanud teda geeniuseks. «Hitler oli geniaalne kõnemees. Et panna nii palju inimesi muutuma ja vihkama, pidi ta olema tõeline show-mees ja just seda ta oligi,» rääkis popikuningas.

Samuti küsiti Jacksonilt, kas ta arvab, et oleks võinud Hitlerit muuta või puudutada, kui oleks saanud temaga tunni koos veeta. «Loomulikult, ma olen kindel, et mul õnnestuks see,» vastas muusik.

Adolf Hitler oli Michael Jacksoni arust tõeline show-mees.
Adolf Hitler oli Michael Jacksoni arust tõeline show-mees. Foto: SCANPIX

Jacksonit intervjueerinud rabi Shmuley Boteach, kes sai popikuningaga heaks sõbraks, on öelnud, et Hitleri tegusid Jackson ei toetanud. «Michael põlgas seda, mida Hitler tegi. Mis puutub sellesse, et ta uskus, et ta võinuks Hitlerit ravida või parandada, siis see oli lootusetu naiivsus,» ütles rabi.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles